Zdrowie i Uroda

Lifting bez skalpela – poznaj 5 skutecznych zabiegów

Szpital chirurgiczny i jego zalety

Medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów umożliwiających odmłodzenie twarzy bez użycia metod chirurgicznych. Poznaj różne rodzaje liftingu bez skalpela.

Lifting bez skalpela – poznaj 5 skutecznych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej

Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej umożliwiają redukcję zmarszczek i lifting skóry bez użycia metod chirurgicznych. Czy takie zabiegi są rzeczywiście skuteczne? Na czym polega ich działanie? Ile zabiegów potrzeba, aby uzyskać długotrwałe efekty? Odpowiadamy na pytania i przedstawiamy różne rodzaje liftingu bez skalpela.

Lifting bez skalpela – co to znaczy?

Lifting bez skalpela to rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić napięcie skóry na twarzy, unikając inwazyjnych zabiegów chirurgii plastycznej. Według ekspertów z Kliniki Miracki w Katowicach nowoczesne rozwiązania z zakresu medycyny estetycznej pozwalają na osiągnięcie efektów zbliżonych do chirurgicznego liftingu bez zastosowania narkozy i długotrwałej rekonwalescencji. Mimo że lifting bez skalpela to z reguły zabieg mało inwazyjny, przed jego wykonaniem konieczna jest konsultacja z lekarzem, ponieważ każda tego rodzaju procedura posiada listę przeciwwskazań, które należy wykluczyć przed jej wykonaniem. Trzeba również wiedzieć, że lifting bez skalpela najczęściej wymaga powtórzeń, aby jego efekty utrzymywały się jak najdłużej.

Z jakich zabiegów liftingujących warto skorzystać?

Lifting twarzy nićmi

Nici liftingujące to syntetyczne włókna wykonane ze specjalnych, rozpuszczalnych materiałów (np. polidioksanonu), wykorzystywanych do podnoszenia wiotkiej skóry na twarzy. Po kilku lub kilkunastu miesiącach ulegają zupełnemu rozpuszczeniu. Dzięki temu, że jednocześnie pobudzają syntezę kolagenu w skórze, efekt liftingu nićmi może utrzymywać się nawet przez dwa lata.

Lifting ultradźwiękowy

Alternatywą dla nici liftingujących jest zabieg z wykorzystaniem technologii HIFU, który zupełnie nie ingeruje w powierzchnię skóry. Polega on na emisji skoncentrowanych ultradźwięków, które docierają na duże głębokości – do skóry właściwej i tkanki podskórnej. Dochodzi do termokoagulacji, czego efektem jest stymulacja procesów regeneracyjnych oraz zwiększenie produkcji elastyny i włókien kolagenowych. Na pełne rezultaty terapeutyczne w postaci wyraźnie odmłodzonej skóry z efektem liftingu czeka się około 3 miesiące. U wielu pacjentów, dla uzyskania pożądanego efektu wystarczy tylko jeden zabieg na 1-2 lata.

Lifting falami radiowymi

W odmładzaniu twarzy stosuje się również fale radiowe. Radiofrekwencję mikroigłową połączono dodatkowo z iniekcją. Zabieg polega na wprowadzeniu w skórę cienkich igieł, emitujących fale radiowe, które nagrzewają tkankę do temperatury około 65°C. W rezultacie powstają tzw. punkty koagulacyjne, które stymulują skórę do produkcji nowych, mocniejszych włókien kolagenowych. W tkance zachodzą zaawansowane procesy regeneracyjne, prowadzące do wyraźnego napięcia i odmłodzenia twarzy.

Lifting laserowy

Laserowe odmładzanie twarzy to klasyka wśród zabiegów z kategorii lifting bez skalpela. Do stymulacji kolagenu w skórze i redukcji zmarszczek służą różnego rodzaju lasery, np. pikosekundowe. Wiązka światła wprowadza mikrouszkodzenia w strukturze białek skóry (kolagenu i elastyny), czego efektem jest stymulacja tkanki do podjęcia procesów naprawczych. Do osiągnięcia optymalnych efektów konieczne jest wykonanie serii zabiegów.

Lifting wolumetryczny

Nieco innym sposobem napinania skóry jest wypełnianie określonych obszarów twarzy kwasem hialuronowym. Dzięki wprowadzeniu wypełniacza w okolice kości policzkowych, w kącikach oczu, na czole, można uzyskać efekt podniesienia opadających tkanek, co prowadzi również do wizualnego liftingu. Rezultaty takiego zabiegu utrzymują się przez kilka miesięcy, po czym można go powtórzyć.

Lifting bez skalpela to zabieg, z którego skorzystasz w dobrych klinikach medycyny estetycznej. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/ Industrialna półka wisząca do łazienki w stylu loft zobacz wiecje