Zdrowie i Uroda

Jak dermabrazja laserowa wpływa na skórę?

Dermabrazja laserowa polega na odparowaniu wierzchnich warstw skóry w celu redukcji zmarszczek blizn lub przebarwień. Sprawdź!

Jak dermabrazja laserowa wpływa na skórę?

Dermabrazja laserowa to zabieg medycyny estetycznej o silnie regenerującym działaniu, który pomaga w likwidacji wielu problemów skórnych. Polega na intensywnym złuszczeniu wierzchniej warstwy skóry i w ten sposób pobudza tkanki do procesów naprawczych. Sprawdź, na czym polega dermabrazja i jakich efektów można się po niej spodziewać.

Co to jest dermabrazja laserowa?

Dermabrazja laserowa to zabieg, którego działanie opiera się na podgrzaniu wierzchniej warstwy skóry i jej odparowaniu. Zabieg ten może być wykonany na dwa sposoby – naskórek usuwany jest z całej powierzchni lub metodą frakcyjną (tworzona jest duża liczba małych dziurek). W drugim przypadku okres rekonwalescencji jest znacznie krótszy. Jednak metoda frakcyjna wymaga więcej powtórzeń dla uzyskania optymalnych efektów niż złuszczanie całościowe. Celem dermabrazji laserowej jest intensywne odmłodzenie skóry. Zabieg ten pozwala na usunięcie takich niedoskonałości, jak zmarszczki, blizny potrądzikowe czy przebarwienia. Laser frakcyjny idealnie wygładza skórę i sprawia, że staje się ona wyraźnie młodsza.

Laserowe odmładzanie skóry Dualis SP Fotona – przebieg zabiegu

Dermabrazja laserowa wykonywana metodą frakcyjną to praktycznie bezbolesny zabieg, niewymagający znieczulenia. Przeprowadzany jest przez lekarza medycyny estetycznej. Do dermabrazji służą specjalne lasery frakcyjne. Przykładowo specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie przeprowadzają laserowe odmładzanie m.in. urządzeniem Dualis SP Fotona, który charakteryzuje się wysoką skutecznością w leczeniu skóry z widocznymi oznakami starzenia. Terapia z wykorzystaniem lasera Fotona jest niezwykle precyzyjna i efektywna, przede wszystkim dzięki użyciu nowoczesnej techniki frakcjonowania. Pozwala to na dokładne zlikwidowanie defektu bez uszkodzenia zdrowego obszaru skóry.

Dermabrazja laserowa wywołuje niezwykle precyzyjne mikrouszkodzenia skóry, które są ukierunkowane na defekt skóry, a termiczne zmiany wprowadzane są w kolumnowych jej odcinkach, bez uszkadzania zdrowych komórek. W ten sposób skóra zostaje pobudzona do naturalnego rozpoczęcia procesów regeneracyjnych i przyspieszenia produkcji nowego kolagenu oraz elastyny. Procedura trwa około 15-30 minut, w zależności od wielkości leczonego obszaru skóry.

Dermabrazja laserowa – efekty po serii zabiegów

Pierwsze pozytywne efekty dermabrazji laserowej widoczne są już po upływie kilku dni, kiedy podrażnienia po złuszczaniu się zmniejszą, a naskórek już się częściowo zregeneruje. Z tygodnia na tydzień rezultaty stają się coraz bardziej zauważalne. Dla uzyskania optymalnych efektów konieczne jest wykonanie dermabrazji laserowej w serii zabiegów. Liczbę i częstotliwość sesji ustala lekarz podczas konsultacji z pacjentem. Specjaliści zalecają zwykle przeprowadzenie około trzech zabiegów z zachowaniem czterotygodniowego odstępu pomiędzy każdym z nich. Optymalne efekty można podziwiać mniej więcej po sześciu miesiącach od przeprowadzenia serii zabiegów.

Rezultaty, jakich możesz spodziewać się po serii zabiegów dermabrazji laserowej na twarz to:

  • ujędrnienie i zagęszczenie skóry,
  • spłycenie zmarszczek,
  • usunięcie przebarwień,
  • wyrównanie kolorytu skóry,
  • wygładzenie nierówności,
  • zwężenie rozszerzonych porów,
  • usunięcie blizn,
  • odświeżenie i odmłodzenie skóry.

Dermabrazja laserowa sprawdza się również w usuwaniu niedoskonałości na ciele, np. blizn potrądzikowych na plecach czy rozstępów po ciąży.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-ursynow-aleja-ken/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

zobacz https://beesafe.pl/porady/jak-zaplacic-akcyze-za-samochod/ https://beesafe.pl/porady/najtansze-ubezpieczenie-zdrowotne/