Ciekawe

Jakie ubezpieczenie szkolne wybrać?

Ubezpieczenie szkolne to zagadnienie, które dla rodziców i opiekunów powinno być priorytetem. Polisa ubezpieczeniowa skutecznie chroni dzieci przed następstwami nieszczęśliwych wypadków i pozwala na uzyskanie niezbędnej pomocy. Jak wybrać ubezpieczenie szkolne? O czym pamiętać?

Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe?

Wraz z rozpoczęciem nowego roku w placówkach oświatowych pojawia się temat ubezpieczenia szkolnego. Warto pamiętać, że ubezpieczenie szkolne nie jest obowiązkowe! Wielu rodziców kupuje ubezpieczenia w szkole, nie zastanawiając się nad gwarantowanymi kwotami ubezpieczenia, które nierzadko są niskie. Szukając alternatywy, warto sprawdzić dostępne opcje i porównać wysokość kwot ubezpieczenia dla różnych ubezpieczycieli. Warto także pamiętać, że pakiety ubezpieczenia mogą zostać rozszerzone. W praktyce oznacza to, że dziecko może być jeszcze lepiej chronione.

Kogo i w jaki sposób chroni ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne to polisa dedykowana dla niemowląt, dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, młodzieży i studentów. Zasadniczo polisę można zakupić tuż po urodzeniu dziecka. Górną granicą wiekową dla tego typu polisy jest 26 rok życia. Warto pamiętać, że polisa szkolna działa przez cały rok – oznacza to, że chroni dziecko nie tylko w czasie zajęć szkolnych, ale też ferii czy wakacji. Ubezpieczenie szkolne to kompleksowa polisa, dzięki której dziecko chronione jest zarówno w szkole, jak i poza nią, podczas wyjazdów, zabawy z kolegami, wakacji.

Ile kosztuje ubezpieczenie szkolne?

Koszt polisy ubezpieczenia szkolnego zależny jest od tego, czy jest to pakiet podstawowy czy rozbudowany. W przypadku pakietów rozbudowanych cena polisy jest wyższa, jednak gwarantuje ona pomoc np. w kupnie sprzętu ortopedycznego czy okularów, pozwala na opłacenie korepetycji dziecka, jeśli w wyniku NNW nie może ono uczestniczyć w zajęciach szkolnych.

tromor.com.pl nuity.org icflvacation.com