Zdrowie i Uroda

Jak należy nakładać podkład do twarzy?

Nawet idealnie dopasowany do twarzy podkład może nie wyglądać na niej dobrze, jeżeli zostanie nieprawidłowo nałożony. W jaki sposób należy zatem aplikować ten typ kosmetyku? Czym nakładać podkłady eveline i co zrobić, by utrzymały się na skórze jak najdłużej?

Najpierw oczyszczanie

Zanim jakikolwiek kolorowy kosmetyk zostanie nałożony, twarz należy dokładnie oczyścić. Można umyć ją delikatnym żelem, który zetrze nadmiar sebum i usunie wszelkie zanieczyszczenia występujące na skórze.

Po wstępnym oczyszczaniu należy przywrócić skórze odpowiednie pH. W tym celu można wklepać w nią dowolny tonik albo przetrzeć ją wacikiem kosmetycznym nasączonym delikatnym płynem micelarnym.

Potem nawilżanie

Nawet nawilżające podkłady eveline, gdy zostaną nałożone bezpośrednio na oczyszczoną skórę, mogą ją lekko podrażnić bądź wysuszyć. Podstawą makijażu jest dobra baza, czyli po prostu krem.

Krem pod makijaż powinien być lekki. Musi szybko się wchłaniać, aby już po upływie kilku minut możliwe było przejście do nakładania podkładu. Kobiety, które mają cerę tłustą, mogą zastąpić zwykły krem specjalną bazą pod makijaż. Wspaniale zwęża ona pory i wygładza strukturę twarzy.

Wybór aplikatora

Istnieje tysiące przeróżnych narzędzi przeznaczonych do nakładania podkładów eveline. Dawniej wsmarowywano je w twarz palcami, dziś makijażystki częściej korzystają z gąbeczek i pędzli. Warto przetestować każdą z tych technik na sobie. Każda z nich ma swoje plusy i minusy.

Najbardziej naturalny efekt zapewnia nałożenie podkładu gąbeczką. Przed aplikacją należy ją delikatnie zmoczyć, ale tak, by woda z niej nie wyciekała, a następnie nanieść na nią niewielką ilość kosmetyku i wklepywać go w twarz, stawiając „pieczątki”. To prosta i szybka technika.

Utrwalenie

Perfekcyjnie przygotowany makijaż warto by było również utrwalić, aby trzymał się on na skórze przez cały dzień i całą noc. W przypadku podkładów eveline sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy omieść je matującym pudrem, nakładając go na duży puchaty pędzel.

Maksymalną trwałość zapewni natomiast mgiełka przeznaczona do utrwalania makijażu. Należy spryskać nią twarz z odległości kilkudziesięciu centymetrów, by zagwarantować sobie doskonały wygląd na kilkanaście godzin.

Podkłady eveline znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl