Ciekawe

Ogród pełen zachwytu, czyli działania aranżacyjne na wiosnę

Ogród pełen zachwytu, czyli działania aranżacyjne na wiosnę

Zachwycające ogrody to na pewno te, które znane są na całym świecie. Jak rododendronowe zakątki otaczające zamek w Książu. Jak geometryczne i fantastyczne układy ogrodowe w Wersalu. Jak marzycielskie otoczenie Arkadii w Nieborowie. Jak nastrojowy i impresjonistyczny ogród w Giverny. To prawdziwe arcydzieła sztuki ogrodniczej. To ogrodowy artyzm najwyższych lotów. Godny naśladowania. Tę cząsteczkę zachwytu warto wprowadzić tej wiosny do naszych ogrodów. Jako to uczynić? Już podpowiadamy.

Ogrodowe meble jako przykład zachwycającego designu

Można zacząć od zmian, które nie wymagają wielkiego nakładu pracy. Wystarczy tylko wybrać piękne rzeczy i umieścić je w najbliższej przestrzeni. Należą do nich z pewnością designerskie meble zewnętrzne. Prezentujące się w sposób niekonwencjonalny ub klasyczny. Wiele zależy od tego, jaki efekt zamierzamy osiągnąć. Ogrodowe meble z całą pewnością nadadzą wybrany ton całemu zakamarkowi, który tworzymy. Jakie meble wybrać? Wspaniale w każdym wręcz ogrodzie wyglądać będą te wykonane z technorattanu, dostępne w wielu kolorach i różnorodnych liniach stylistycznych.

Dodatki dekoracyjne jako akcenty aranżacyjne

Ogród wypięknieje z dnia na dzień, kiedy pojawią się w nim wysublimowane dodatki dekoracyjne, które udoskonalą każdy taras, werandę, patio czy mały domek ogrodowy. Wybór rekwizytów ozdobnych jest naprawdę wielki! Śliczne kwiaty jedwabne, piękne naczynia szklane czy ceramiczne, rattanowe lampiony, różnego rodzaju poduszki na meble.

Rzeźby ogrodowe jako niezwykłe dekoracje

Wiosenny ogród odmieni się w kierunku artystycznego piękna, kiedy pojawią się w nim efektowne rzeźby ogrodowe. Kamienne, metalowe czy drewniane. Poruszające lub typowo dekoracyjne. Nawiązujące do sztuki ludowej czy awangardowej.