Dom i Wnętrze

Zadaszenie tarasowe do nowoczesnego ogrodu

Ważnym elementem każdej ogrodowej aranżacji jest osłona przeciwsłoneczna – parasol, markiza, pawilon czy zadaszenie. Ciekawą nowością zyskującą coraz większą popularność są metalowe altany ogrodowe z regulowanym zadaszeniem. Czym charakteryzują się nowoczesne zabudowy? Dlaczego cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród osób urządzających swoje ogrody? Sprawdź!

Metalowe zadaszenie: sposób na słońce i deszcz

Innowacyjne zadaszenia ogrodowe produkowane są w całości z aluminium malowanego proszkowo. Metal, w odróżnieniu od drewna, nie niszczeje pod wpływem długotrwałej ekspozycji na promieniowanie UV, wodę, mróz i wysoką temperaturę. Co ważne, nie wymaga czasochłonnej impregnacji, zabezpieczania poza sezonem i odświeżania koloru co kilka lat.

Zabudowy przystosowane są do całorocznego użytku. Ich podstawą są mocne, dyskretnie przymocowane do podłoża profile o dużej stabilności. Metalowa podstawa jest oparciem dla zadaszenia z lameli, czyli płaskich, aluminiowych listew. Za pomocą prostego w obsłudze mechanizmu (zazwyczaj manualnego) możesz zmieniać kąt ich nachylenia, kontrolując tym samym ilość promieni docierających na taras. Ułożone płasko lamele tworzą zwarte, nieprzemakalne zadaszenie o dużej odporności na obciążenia. Woda spływa z dachu niewidocznym systemem i odprowadzana jest poza taras. Szczegółowe informacje na temat zastosowanych rozwiązań znajdziesz na stronie gardenspace.sk/zastresenie-terasy.

Zabudowa na mały i duży taras

Wolnostojące zabudowy dostępne są w wielu wariantach różniących się wymiarami, więc znalezienie modelu pasującego do danego tarasu nie jest problemem. Konstrukcje mogą być dodatkowo wyposażone w rolowane przesłony zwiększające prywatność podczas wypoczynku na świeżym powietrzu.

tt2012.org nuity.org shipsband.com