Dom i Wnętrze

Niebanalne meble ogrodowe – inspiracje

Odpoczynek w ogrodzie to świetna forma relaksu na wiosnę i lato. Przydomowy taras czy ogród mogą być zaaranżowane w dowolny sposób – umożliwią to niezliczone komplety meblowe, oferowane przez projektantów. Jak stworzyć wygodną strefę wypoczynkową blisko domu? Jakie meble i dodatki wybrać?

Wybieramy wygodne i trwałe meble

Wybór mebli ogrodowych powinien być podyktowany nie tylko estetyką kolekcji, ale też odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Meble ogrodowe muszą być zabezpieczone przed wilgocią, ścieraniem, promieniowaniem UV. Współcześnie najchętniej wybieranymi są kolekcje technorattanowe. Meble takie łączą świetny design, doskonałą jakość i dają gwarancję wygody. Atutem mebli tego typu są rozbudowane kolekcje, w których znaleźć można zarówno wygodne sofy narożne, leżanki ogrodowe, ale też fotele wiszące, stoły i stoliki, donice ogrodowe.

Inną propozycją są lekkie meble aluminiowe, które świetnie wpisują się w nowoczesne trendy. Meble aluminiowe są lekkie, a ich wypełnienie tworzy się z elastycznych siatek polietylenowych. Meble aluminiowe mogą być ozdabiane wstawkami z naturalnego drewna. Takie elementy podnoszą estetykę i zmieniają odbiór mebli. Szeroki wybór mebli aluminiowych znaleźć można na stronie gardenspace.sk.

Jakie dekoracje wykorzystać w ogrodzie?

Meble to nie jedyne elementy, które warto wykorzystać w ogrodzie. Chcąc ochronić się przed silnym słońcem, warto postawić na nowoczesny parasol ogrodowy lub ogrodową pergolę. Elementy te świetnie wpiszą się w nowoczesne trendy. Dobrym rozwiązaniem okaże się też oświetlenie ogrodowe w formie lamp solarnych. Lampy są niezwykle ekologiczne – mogą być ładowane za pomocą USB, jak i energii słonecznej. Inną propozycją są eleganckie lampiony rattanowe, które wspaniale uzupełnią przestrzeń rustykalną.

 

 

https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/ ctraymartin.com asdpic.org