Motoryzacja

Używane samochody ciężarowe – które wybrać?

Podczas rozwoju firmy przewozowej wielu właścicieli decyduje się na poszerzenie swoich usług w postaci zakupu większej ilości samochodów ciężarowych. Są one motorem napędowym do pracy i koniecznością w przypadku chęci wykonywania większej ilości zleceń, a więc rozwoju firmy. Wielu przedsiębiorców chcąc zrównoważyć sobie koszty i jakość pozyskiwanych pojazdów stawia na samochody używane poleasingowe. Dlaczego właśnie te oferty są tak cenione i rozchwytywane?

Atuty poleasingowych pojazdów ciężarowych

 

Samochody poleasingowe posiadają wiele zalet, dzięki którym są tak rozchwytywane. Pierwsze na co warto zwrócić uwagę to bardzo często stosunkowo niski przebieg. Wszystko związane jest z często wpisywanymi w umowę limitami kilometrowymi, które każdy klient musi wypełnić. Jeżeli przekroczy limit to będzie musiał zapłacić sporą karę i mało kto się na to zgadza. Dlatego sprzedawane auto po cesji leasingu często mogą być jeszcze eksploatowane przed wiele długich lat.

Kolejną kwestią jaką należy nadmienić jest pewność co do historii pojazdu ciężarowego. Podczas zakupu używanych pojazdów od osoby prywatnej nie raz słyszało się o ukrywaniu historii pojazdu, cofaniu liczników czy wykonywaniu innych, podejrzanych zabiegów. W trakcie trwania leasingu każda czynność musiała być odpowiednio wykonywana, a następnie notowana. Właśnie dlatego auta poleasingowe mają przewagę nad tymi używanymi w tradycyjny sposób. W trakcie leasingu wymiany oleju czy filtrów były przeprowadzane regularnie przez co zarówno silnik jak i inne, najważniejsze układy najpewniej są w dobrej kondycji.

Gdzie znaleźć dobre poleasingowe samochody dostawcze?

 

Taki pakiet korzyści często sprawia, że poleasingowe samochody dostawcze są dość trudno dostępne. Co prawda w tych słowach jest nieco prawdy lecz dla chcącego nic trudnego! Przykładem dobrej giełdy, która sprzedaje tego typu pojazdy za rozsądną cenę jest giełda DBK. Oprócz samochodów poleasingowych można tam znaleźć wysokiej jakości auta używane, a także naczepy i przyczepy! Chcąc rozpocząć poszukiwania wystarczy jedynie przeanalizować stronę internetową Giełdy DBK wraz z aktualnymi ofertami.

live url zobacz zobacz