Dom i Wnętrze

Drewno w kuchni – czy to dobre rozwiązanie?

Nie ma wątpliwości, że jednym z najchętniej wykorzystywanych trendów w kuchniach jest wykorzystanie drewna i elementów drewnopodobnych. Drewno nadaje wnętrzu ciepła, sprawia, że staje się one przyjemniejsze w odbiorze. Czy warto inwestować w ten materiał?

Kuchnie w drewnie – co warto wiedzieć?

Drewno to niezwykle ceniony materiał, również podczas projektowania kuchni. Musimy być jednak świadomi, że lite drewno to tworzywo niezwykle drogie, warto więc zwrócić uwagę na tworzywa, które mogą je imitować. Dekory imitujące naturalne drewno to rozwiązanie powszechnie wykorzystywane nie tylko w kuchniach, ale też w salonach czy łazienkach. Takie dekory pozwolą cieszyć się wyjątkową estetyką mebli, bez konieczności opróżniania swojego portfela. Dekory imitujące naturalne drewno to tworzywa syntetyczne, które świetnie sprawdzają się w kuchniach. Materiał taki jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci, pary wodnej, powierzchnie mebli można czyścić dostępnymi środkami chemicznymi. Dekory imitujące drewno dostępne są w szerokiej gamie kolorów, co pozwoli na wybranie idealnego odcienia, faktury.

Jak zaprojektować kuchnię z elementami drewnianymi?

Istnieje wiele niebanalnych propozycji na to, jak wykorzystać dekory drewniane w domowych kuchniach. Jedna z propozycji to beżowa kuchnia z drewnem – taka aranżacja daje poczucie komfortu, przytulności, ale też pozwala na wykreowanie nowoczesnego wnętrza, dopasowanego do konkretnych potrzeb. Warto też zdecydować się na połączenie dekorów drewnianych i czarnych frontów – w ten sposób kuchnia idealnie wpisze się w styl loftowy i całkowicie zmieni charakter wnętrza. Dekory drewniane możemy wykorzystać również w połączeniu z bielą – pozwoli na to stworzenie ponadczasowej kuchni o eleganckiej formie.

ard.net solqro.org epismo.org