Dom i Wnętrze

Inspiracje – pomysł na ogród w stylu nowoczesnym

Lato warto spędzić blisko natury – to czas, w którym możemy cieszyć się słońcem, wspaniałą aurą. Nie musimy wyjeżdżać daleko, by cieszyć się zielenią – wystarczy przydomowy ogród. W jego aranżacji pomogą liczne inspiracje – pomysł na ogród podsuwają przede wszystkim projektanci mebli i architekci zieleni.

Oryginalne inspiracje – pomysł na ogród blisko domu

Nie ma wątpliwości, że największym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne inspiracje – pomysł na ogród w tym stylu zachwyci miłośników estetyki i funkcjonalnych rozwiązań. Ogród taki to przestrzeń, która służy człowiekowi. W ogrodzie nowoczesnym w punkcie centralnym znajdują się wygodne meble wypoczynkowe lub też letnia jadalnia. Cień zapewnia rozłożysty parasol lub też pergola ogrodowa. W takich nowoczesnych ogrodach idealnie sprawdzają się meble technorattanowe – są one eleganckie, trwałe, zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Meble technorattanowe dostępne są w rozbudowanych kolekcjach – znaleźć w nich można leżanki ogrodowe, fotele i krzesła, stoły i stoliki, ale też fotele wiszące w kształcie kokonów. Meble technorattanowe posiadają lekkie, aluminiowe stelaże, które dzięki odpowiednim zabezpieczeniom są odporne na wilgoć i korozję. Okrycie mebla tworzy plecionka technorattanowa.

Inspiracje – pomysł na ogród w cieniu parasola

W aranżacji istotne są inspiracje – pomysł na ogród warto uzupełnić o nowoczesny parasol ogrodowy. Parasole tworzone dzisiaj świetnie wpisują się w obowiązujące trendy, posiadają kilka punktów regulacji, dzięki czemu możliwe jest idealne dopasowanie kąta padania cienia. Parasole posiadają czasze wykonane z tkaniny technicznej pokrytej poliuretanem. To połączenie sprawia, że czasza nie płowieje, nie nagrzewa się, chroni przed niespodziewaną mżawką.

https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/ https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/