Technologia

Co musisz wiedzieć o alkomatach elektrochemicznych?

Większość ludzi zna stan upojenia alkoholowego. Idziemy na imprezę, trochę piwa i świat się kręci. Jednak następnego dnia nie jest już tak kolorowo. Zaczyna się kac. Jeżeli musisz prowadzić auto dzień po mocno zakrapianej imprezie, zawsze sprawdź czy możesz. To, że całkiem dobrze się czujesz nie znaczy, że jesteś trzeźwy. Udaj się na najbliższą komendę i zmierz poziom alkoholu w wydychanym powietrzu. Nigdy nie prowadź auta pod wpływem alkoholu!

Co to jest i do czego służy?

Alkomaty elektrochemiczne Alkohit sąt to urządzenie, które bada stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu poprzez czujnik elektrochemiczny. Jest on dokładniejszy niż półprzewodnikowy. Pomiar nie będzie zakłócony gdy zostanie zjedzony jakichś charakterystyczny pokarm. Dokładność tego badania jest bardzo wysoka. Błąd to zaledwie +/- 5% przy 0,4mg/l. Dodatkową zaletą tego rodzaju alkomatów jest żywotność, gdyż wynosi ona do 5 lat. Urządzenie należy jednak kalibrować. Średnio co około pół roku. Jedyna i dosyć odstraszającą wadą jest cena, mogą one kosztować nawet do 7 tysięcy złotych. W związku z tym alkomaty elektrochemiczne są używane w sądach, na policji czy komendach. Przeciętni użytkownicy w większości używają urządzeń typu półprzewodnikowego.

Alkomaty Alkohit

Alkomaty firmy Alkohit są doceniane przez wielu użytkowników. Dzięki precyzyjności i bardzo dobrej jakości produkty mają dobre opinie. W ciągu swojej działalności firma zdobyła 7 razy certyfikaty rzetelności. Bogata oferta i gwarancja dobrej jakości dały pozytywną opinie klientów. Dodatkowo Alkomaty elektrochemiczne Alkohit posiadają gwarancję na 6 lat oraz do 3 lat gwarancji na czujnik. Ciekawostką jest to, że alkomat model x60 zdobył pierwsze miejsce w rankingu tygodnika Motor. Alkomaty alkohit spełniają normy europejskie.

Oferta Alkohit

Alkomaty firmy Alkohit są dostępne na stronie internetowej sklepu. Ceny zaczynają się od około 400 złotych a kończą na kilku tysiącach złotych. W sklepie dostępne są alkomaty elektrochemiczne, dowodowe, z drukarką, w skrzyneczce aluminiowej lub plastikowej, alkomaty do użytków prywatnego, do firm transportowych lub dla firm prywatnych i instytucji. Dodatkowo Alkohit oferuje usługi takie jak kalibracja zakupionych urządzeń i wzorcowanie. Co więcej można tam zakupić również alkomaty jednorazowe, do prywatnego użytku.

hsmsapk.com louds.pl i-dump.org