Dom i Wnętrze

Jak urządzić sypialnię nowoczesnymi meblami do sypialni?

Nowoczesna sypialnia to jeden z trendów, które od kilku lat zaprzątają głowy młodym dekoratorom i architektom. Liczne wpływy ze stylu skandynawskiego czy minimalistycznego sprawiają, że taka nowoczesna sypialnia może być jednocześnie komfortowa i funkcjonalna. Jakie meble wykorzystać w nowoczesnej sypialni? Oto kilka naszych podpowiedzi.

Meble z litego drewna w naszych sypialniach

Meble dedykowane do sypialni są obecnie dostępne w każdym sklepie meblowym, zarówno stacjonarnym, jak i internetowym. Wybór jest olbrzymi, a sami producenci co pół roku pokazują nam nowe kolekcje. Aby nie tracić czasu na poszukiwania warto zastanowić się, jakie są najważniejsze aspekty nowych mebli dla nas. Warto zastanowić się z jakich materiałów mają być wykonane oraz jakie widełki cenowe przewidujemy. W przypadku poszukiwania nowoczesnych mebli do sypialni mamy do wyboru meble wykonane z desek drewnianych lub litego drewna. Coraz więcej osób decyduje się na to drugie tworzywo. Dlaczego?

Lite drewno to materiał o wysokiej gęstości, odporności na uszkodzenia czy zarysowania. Odpowiednio spreparowane drewno jest w stanie cieszyć nasze oczy przez dziesiątki lat! Drewno lite jest w Polsce pozyskiwanie z gatunków takich jak sosny, dęby, buki. Istotne jest to, że zanim drewno trafi do pracowni stolarskich musi być ono odpowiednio selekcjonowanie oraz wysuszone. Dopiero po pozbyciu się wilgoci możliwe jest wykonanie pierwszych prac stolarskich.

Dlaczego lite drewno cieszy się tak dużym zainteresowaniem?

Przede wszystkim jest ono wysoce trwałe, przez co wygląda idealnie nawet po wielu latach. Drewno takie może być dodatkowo bejcowane czy lakierowane, przez co możemy dodatkowo nadać mu ciekawy kolor. Wśród najchętniej kupowanych mebli z drewna litego wymienia się łóżka, szafy, komody oraz nowoczesne toaletki.

 

hsmsapk.com louds.pl ris.pl