Ciekawe

Wisła dla aktywnych

Wisła to piękne letnisko, na terenie którego można nacieszyć się aktywnym wypoczynkiem bez względu na porę roku. Gdzie warto się wybrać? Jakie miejsca mogą się okazać najciekawszymi celami wycieczki?

Równica i jej pasmo

Wycieczki na pobliską Równicę to jedna z ciekawszych propozycji, jakimi kusi Wisła noclegi, które można znaleźć w pobliżu szlaków prowadzących w to pasmo, z pewnością ułatwiają zaplanowanie takiej wędrówki. Na zboczach Równicy i sąsiadującej z nią Orłowej nie brak też większych gospodarstw, w których można znaleźć tanie noclegi Wisła jest też dobrym punktem wypadowym na Trzy Kopce – kolejny szczyt w pasmie Równicy, który warto odwiedzić w trakcie wycieczek po Beskidzie Śląskim. Pasmo Równicy zachwyca, a wędrówki po nim będą nie lada gratką o każdej porze roku.

Masyw Czantorii

Masyw Czantorii to kolejna ciekawa opcja dla tych, którzy w dolinie najdłuższej z polskich rzek znajdą dla siebie noclegi Wisła to dobry punkt wypadowy na Stożek i Soszów – szczyty, z których można przejść na słynną Czantorię. Wszystkie te szczyty są jednocześnie doskonale znane miłośnikom sportów zimowych, a to za sprawą czekających tu wyciągów oraz tras narciarskich. Największą popularnością cieszą się tu zbocza Czantorii, jednak i Soszów, i Stożek, mogą okazać się punktami atrakcyjnymi dla narciarzy. Na tych szczytach czekają też schroniska, w których można znaleźć noclegi Wisła staje się dzięki temu bardziej atrakcyjna dla tych, którzy chcą wypocząć z dala od miejskiego gwaru.

Podróż do źródeł Wisły

Gdzie jeszcze można znaleźć tanie noclegi Wisła może się pochwalić ciekawą ofertą w rejonie dwóch dolinek: Białej i Czarnej Wisłeki. Są one atrakcyjnymi miejscami dla spacerowiczów, a zaczynające się na ich terenie szlaki prowadzą na szczyt Baraniej Góry. Ta część Wisły kusi przede wszystkim tych turystów, którzy chcą dotrzeć do źródeł „królowej polskich rzek”. Czekają tu i inne atrakcje. Zapora w Wiśle Czarnem, pobliski zameczek prezydencki oraz polana Przysłop ze schroniskiem i izbą leśną – oto okoliczne atrakcje, którymi przyciąga tu Wisła Noclegi w tym miejscu będą też świetną okazją do tego, by odwiedzić słynną przełęcz Kubalonka. Jest ona znana z ciekawych tras spacerowych oraz idealnych warunków do uprawiania sportów zimowych, zatem każdy z nas znajdzie w jej rejonie coś ciekawego dla siebie.