Ciekawe

Przydomowe przepompownie ścieków- na co warto zwrócić uwagę?

Przydomowe przepompownie ścieków przydadzą się do odprowadzania z działki ścieków komunalnych w przypadkach, gdy podłączenie bezpośrednio do ogólnej sieci wodno kanalizacyjnej nie jest możliwe albo ze względu na dystans się nie opłaca. Dzięki takiej przepompowni nieczystości mogą trafić do sieci lub do pobliskiej oczyszczalni ścieków.

Na czym polegają zasady działania przydomowej przepompowni

Sposób działania przydomowej przepompowni jest prosty, a tym samym mało awaryjny. Takie rozwiązanie jest na dłuższą metę łatwiejsze niż instalacja przydomowego szamba, które należy regularnie opróżniać, dlatego też zyskuje na popularności w ostatnim czasie.

Wstępnie, korzystając z systemu grawitacyjnego, ścieki trafiają za pomocą systemu rur z gospodarstwa domowego do głównego zbiornika przepompowni. Tam znajdują się specjalnie skonstruowane pompy, które już przy użyciu tłoczenia ciśnieniowego wyprawiają nieczystości w dalszą drogę, czy to do sieci kanalizacyjnej, czy do oczyszczalni ścieków.

Przydomowych przepompownia ścieków zalety

Przydomowa przepompownia ścieków to urządzenie, które jest łatwe w obsłudze, ponieważ praktycznie nie wymaga działania ze strony użytkownika. W momencie, gdy jest już zainstalowana i uruchomiona, wszystko odbywa się automatycznie. W związku z tym użytkowanie jej jest naprawdę komfortowe i tym samym mało awaryjne, ponieważ nie ma ryzyka błędu ludzkiego.

Na dodatek jest to rozwiązanie, które chociaż wymaga sporych kosztów początkowych, jest tanie w utrzymaniu. Już w niedługim czasie po zamontowaniu, poniesione wydatki mogą się zwrócić, a w kolejnych latach zyskuje się jeszcze więcej.

O czym pamiętać wybierając model przepompowni?

Przydomowa przepompownia ścieków musi odpowiadać potrzebom danego gospodarstwa domowego, dlatego warto przeanalizować niektóre z jej parametrów. Jednym z najważniejszych jest wydajność pomp oraz maksymalna ilość przetwarzanych ścieków w jednostce czasu. O tym, jaka przepompownia będzie potrzebna zadecyduje przede wszystkim ilość osób korzystających z danego domu.

Poza tym ważne też jest, na jaką maksymalną wysokość dana przepompownia może dostarczyć ścieki, ponieważ ze względu na ukształtowanie terenu, nie zawsze możemy ją umiejscowić w najkorzystniejszym miejscu. Innym ważnym parametrem jest pojemność głównego zbiornika, jak również materiały wykorzystane do jego produkcji.

Ponieważ przydomowa przepompownia ścieków jest sporą inwestycją należy przed podjęciem decyzji zasięgnąć porady specjalistów w tej dziedzinie. Pomogą oni nie tylko wybrać najlepszy model, ale też sprawnie przeprowadzą przez proces planowania i instalacji przepompowni.

stolpo.pl teldomains.pl webcrx.pl