Biznes

Nowoczesne szkolenia skiturowe – od kogo i dla kogo?

Góry są miejscem pięknym, dziki, ale niestety trochę niebezpiecznym. Dlatego też amatorzy narciarstwa powinni zaczynać od szkoleń z instruktorami na stoku. Natomiast wszyscy ci, którzy mają chęć na coś więcej, powinni udać się na szkolenia skiturowe przygotowujące do prawdziwej, górskiej przygody z nartami na nogach!

Czym są szkolenia skiturowe?

To kilkugodzinne wyprawy w góry, których celem jest przygotowanie amatorów na pokonywanie nieuczęszczanych górskich stoków w nartach na nogach i zjazdy w takich dzikich miejscach. Trzeba przyznać, że takie wycieczki skiturowe są bardzo ambitne i wymagające – kondycyjnie, finansowo i technicznie. Dlatego też należy się do nich odpowiednio przygotować pod okiem doświadczonych instruktorów skiturowych. Są to prawdziwi tatrzańscy wyjadacze, dla których wielką pasją jest odnajdywanie nieuczęszczanych stoków górskich, które nadają się do zjazdu, i pokonywanie ich.

Szkolenie, które przeradza się w pasję

Zazwyczaj amatorzy narciarstwa zaczynają od wypożyczenia sprzętu i usług instruktora, który na popularnych stokach pokazuje im technikę zjazdów. Jednak zwykle z biegiem czasu narciarze pragną czegoś więcej. Czegoś, co pozwoli im rozwinąć skrzydła, poczuć adrenalinę, i wreszcie – oderwać się od tłumów ludzi na wyciągach krzesełkowych i na stokach, gdzie niekiedy nie sposób przejechać bez obijania się o innych turystów. Szkolenia skiturowe są dobrym pierwszym krokiem, by rozpalić w sobie prawdziwą namiętność do górskich wypraw skiturowych. Uwaga – one silnie uzależniają…

Rezultaty szkolenia

Uczestnicy szkoleń skiturowych otrzymują opiekę przewodnika na cały czas trwania szkolenia. Przewodnicy i instruktorzy przede wszystkim przeszkolą wszystkich uczestników z zakresu poprawnego zachowania się w górach, postępowania w razie zagrożenia lawinowego, a także utrzymania bezpieczeństwa własnego i innych uczestników. Następnie pokażą, jak wygląda technika założenia, używania, zdejmowania i przechowywania fok – niezbędnych przy podejściu w górę. Pokażą też technikę podchodzenia pod górę, pokonywania ostrych zakrętów oraz zjeżdżania ze stoku. Wszystkie teoretyczne umiejętności zostaną sprawdzone podczas podejścia i zjazdu, które odbywać się będzie w bardzo wolnym tempie, dostosowanym do najwolniejszych uczestników. Ma to na celu dokładne nauczenie się wszystkich technicznych umiejętności i poprawienie ewentualnych błędów. W przyszłości wycieczki skiturowe podejmowane przez uczestników będą toczyły się już szybciej i nie będzie w nich miejsca na błędy i naukę chodzenia!

Więcej informacji znajdziesz na stronie szkolenia skiturowe – http://www.skiturowebeskidy.pl/.