Dom i Wnętrze

Nowoczesne garnki – wybierz wygodę gotowania!

Chcąc gotować lepiej i pożywniej szukamy zazwyczaj nowych produktów oraz ciekawszych przepisów. Obecnie te ostatnie znajdziemy nie tylko w książkach kucharskich, ale również na licznych stronach internetowych. Chcąc podawać swoim bliskim wyjątkowe dania koniecznie sprawdźmy również stan naszych garnków – od nich także zależy jakość podawanych potraw!

Jaki garnki wybrać?

Szeroki wybór garnków kuchennych znajdziemy dzisiaj praktycznie w każdym sklepie AGD. Musimy być jednak świadomi, że ich jakość może się znacząco od siebie różnić – dlatego warto wybrać sklep topowego producenta. Na stronie gerlach.pl znajdziemy olbrzymi wybór kompletów garnków, które dedykowane są zarówno dla amatorów, jak i mistrzów kuchennych. Komplety mogą posiadać kilka lub kilkanaście elementów, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nowoczesne garnki kuchenne tworzone są ze stali nierdzewnej – materiał ten jest wysoce odporny na działanie wilgoci, odkształcenia czy tez wysokie temperatury. Dodatkowo garnki takie posiadają specjalne dyski wbudowane w dna – ich zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła. Dyski pozwalają także na oszczędność energii!

Każdy z garnków posiada poręczne uchwyty lub rączki – są one profilowane, często wykonane z materiałów o antypoślizgowej strukturze. Dzięki nim możemy wygodnie i bezpiecznie podnosić czy przenosić garnki pełne potraw. Komplety uzupełniane są również o pokrywki wykonane ze szkła hartowanego – ten rodzaj tworzywa zabezpieczony jest przed uszkodzeniami, wysokimi temperaturami. Niewielkie odpowietrzniki pozwalają na odprowadzenie nadmiaru pary wodnej i zagęszczenie potrawy.

Garnki z dodatkowymi elementami

Warto wspomnieć, że wiele z oferowanych przez markę Gerlach garnków uzupełnianych jest o niewielkie lejki, które pozwolą dokładnie i bez rozlewania przelać płyny do innych naczyń. Przydatna okaże się również miarka, dzięki której precyzyjnie odmierzymy płyny wewnątrz.

Witryna do kuchni https://e-gardenmeble.pl/kinkiety-scienne-funkcjonalne-oswietlenie-zewnetrzne/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/337-ladne-kuchnie-nowoczesne