Dom i Wnętrze

Metal w artystycznej odsłonie ogrodowej

Od dawna metal poruszał wyobraźnie nie tylko wielkich konstruktorów, ale także artystów. Jego ciekawą odsłonę, o historycznym dziś znaczeniu, reprezentowała twórczość secesji. Odkryła ona metal dla przestrzeni codzienności. Wprowadziła do wnętrz, ogrodów i na kawiarniane uliczki. Najczęściej w postaci efektownych mebli, wyróżniających się bogatą ornamentyką. Metalowe krzesła i małe stoliki to symbol francuskiego życia, które upływało pomiędzy jedną kawą a drugą, na rozmowie o sztuce i miłości. Metalowe meble więc to nie tylko rzeczy, ale zespół wyobrażeń o kulturowym charakterze.

Metal w ujęciu secesji

Secesyjne meble metalowe to klasyka najwyższych lotów, którą obecnie się pielęgnuje, do której chętnie się powraca. Często współcześni projektanci wykorzystują dawne wzory, poddając je także twórczym przeróbkom. Dużą popularnością cieszą się również autentyczne meble metalowe z epoki, które trafiają do naszych ogrodów i wnętrz.

Metal w secesyjnej odsłonie to także dekoracyjne poręcze, ogrodzenia, kraty. Tego typu otoczenie ma w sobie pierwiastek niezwykłości czy wręcz tajemniczości. Często odtwarzane jest współcześnie.

Stolik ogrodowy metalowy, czyli metal w ujęciu nowoczesności

Dzisiejsza estetyka proponuje inne ujęcie metalu. Minimalistyczne i konstruktywistyczne, o czym przekonamy się na zumm.pl. Gdzie odkryjemy piękno współczesności. Stolik ogrodowy metalowy to jeden z takich nowoczesnych przedmiotów, które stanowią artystyczną interpretację metalu. W duchu sztuki awangardowej. Metalowy stolik, prosty i zaskakujący jednocześnie, to świetny przykład nowoczesnego podejścia do metalu.

Metalowe motywy rzeźbiarskie w ogrodzie

Nie tylko meble i elementy ogrodzenia stanowią efekt metalowego urzeczenia. Także sztuka ogrodowa, która odsłania wyjątkowe walory metalu. Jego związek ze światem industrialnym. Jego elementarne znaczenie. Ogrodowe rzeźby metalowe, także te najbardziej awangardowe jak abstrakcyjne mobile, to w pełni kreatywne podejście do metalu.