Ciekawe

Jak bezpiecznie wybierać grunty inwestycyjne?

Tak naprawdę na wybór konkretnej działki pod inwestycje, wpływa bardzo wiele różnorodnych czynników. Na podjęcie ostatecznej decyzji co do wyboru konkretnej działki pod inwestycję, bardzo duży wpływ będzie miało jej położenie i lokalna infrastruktura.

Grunty inwestycyjne – na co szczególnie należy zwracać uwagę przed zakupem?

Zakup inwestycyjny gruntów zawsze wiąże się z poniesieniem dużych kosztów, dlatego też ta kwestia powinna być bardzo dokładnie przemyślana. Najważniejsze w tym przypadku jest zwrócenie uwagi na to, czy interesujący nas grunt jest wpisany do lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego. Jeśli tak, inwestycja w taki grunt może być bardzo nieopłacalna, bowiem miasto czy gmina w dalszej lub bliższej perspektywie czasu ma plan na zagospodarowanie tego właśnie terenu (co oczywiście nie oznacza że plany te nie mogą ulec zmianie, choć taka inwestycja niesie ze sobą pewne ryzyko).

Grunty inwestycyjne, po dokonaniu ich zakupu wymagają także starania się o pozwolenie na budowę, jeśli na ich powierzchni mają postać jakikolwiek zabudowania. Warto również pamiętać o tym, że inwestor w swoich planach zagospodarowania gruntów zawsze musi uwzględniać ich przeznaczenie. Swoich planach inwestor musi uwzględnić szereg czynników, przede wszystkim takich jak:
-wielkość terenu biologicznie czynnych,
-współczynnik zabudowy,
-usytuowanie budynku/budynków względem drogi,
-przeznaczenie terenów sąsiadujących z gruntem inwestycyjnym i wiele innych czynników.

Co w sytuacji gdy teren nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego?

W przypadku gdy interesujący nas grunt inwestycyjny nie jest objęty w żaden sposób miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, wówczas konieczne jest zwrócenie szczególnej uwagi na zapisy studium uwarunkowań oraz kierunków zagospodarowania przestrzennego. To właśnie w zgodzie z nimi inwestor musi planować swoje inwestycje, jeśli chce aby wszystko przebiegało zgodnie z przepisami prawa.

Decydując się na inwestycje w grunty, zależy także również bardzo uważnie śledzić poczynania rządu, regulacje prawne w tym zakresie często poddawane są mniej lub bardziej znaczącym modyfikacjom. Jedno ze zmian które na dniach mają wejść w życie ma być konieczność sprawdzania ewidencji gruntów w specjalnej klasie.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – grunty inwestycyjne

https://e-halina.pl/czy-jacuzzi-w-ogrodzie-to-dobry-pomysl/ Meble do biura domowego https://kb-direct.pl/jak-stworzyc-wartosciowe-sniadanie/