Dom i Wnętrze

Dlaczego drewniane domy są tak często wybierane?

Dlaczego drewniane domy są tak często wybierane?

Budowa domu to wyzwanie, szczególnie dla samych inwestorów – dzisiaj wybudowanie w kilka lat nie jest problemem: kłopotem okazują się być finanse. Czy możliwe jest wybudowanie domu niższym kosztem? Czy konieczne jest kredytowanie na długie lata? Oto kilka naszych podpowiedzi, jak wybudować wygodny dom, bez spłacania go do końca życia.

Drewniane domy w Polsce – gdzie szukać projektu?

Podstawą w budowaniu domu drewnianego jest odpowiedni projekt. Skąd go wziąć? Z pewnością warto zastanowić się nad wyborem firmy budowlanej, która zaproponuje nam takie projekty. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza – wtedy na piętrze znajdują się sypialnie oraz łazienka z WC. Projektanci domów drewnianych dbają o to, aby na parterze królowało światło: parter jest przestronny, silnie przeszklony, często stanowi jedną, otwartą przestrzeń. Drewniane domy posiadają również podjazdy i garaże – to spore ułatwienie dla posiadaczy samochodów. Wybór konkretnego projektu z pewnością nie będzie łatwy, ale później jest już z górki! Marki takie jak mawit.com.pl kompleksowo zajmują się zarówno budową, jak i możliwością wykończenia domu wewnątrz. Ważne jest to, że w przypadku domu drewnianego nie ma konieczności zwlekania z budową aż do wiosny czy lata. Zastosowanie drewna jako głównego materiału budulcowego sprawia, że pora roku nie ma znaczenia. Jedynym elementem, który musi wyschnąć są fundamenty.

Czy to się opłaca?

Wiele osób interesuje się domami drewnianymi wyłącznie przez wzgląd na ich cenę – faktycznie, w porównaniu z domami murowanymi są one tańsze. Oszczędność szacuje się na ok. 35%. Dzięki tym zaopatrzonym pieniądzom możemy lepiej wyposażyć dom czy zadbać o jego bezpieczeństwo. Taki dom to dobra inwestycja!