Dom i Wnętrze

Wygodna kanapa tarasowa w strefie wypoczynku

Czy kanapa tarasowa pozwoli nam na podstawową aranżację przestrzeni wypoczynkowej blisko domu? Okazuje się, że tak – korzystając z pomysłów i propozycji znanych i cenionych producentów mebli outdoorowych stworzymy ciekawe miejsce idealne do relaksu. Odpowiednio zaaranżowany taras czy ogród będą zachęcać do tego, aby jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu!

Kanapa tarasowa – jakie modele proponują producenci?

Decydując się na zakup kanapy rozważmy różne modele – kanapa tarasowa z technorattanu jest jedną z najczęściej wybieranych. Technorattan jest doskonale znany polskim klientom – dzisiaj jednak producenci prezentują go nam w odświeżonej wersji. Nowoczesna kanapa tarasowa wykonana z tworzywa technorattanowego jest trwała i lekka – jej stelaż stworzono z aluminium malowanego proszkowo. Oznacza to, że tworzywo jest zabezpieczone przed działaniem wilgoci i rdzy. Wierzch mebla pokrywa technorattanowa plecionka – kanapa tarasowa z technorattanu jest więc odporna na wnikanie wilgoci, działanie silnego promieniowania UV. Nieporowata struktura technorattanu nie chłonie brudu, przez co czyszczenie takiego mebla nie sprawi wiele problemów.

Narożna kanapa tarasowa

Kanapa tarasowa narożna to jeden z częściej wybieranych mebli do strefy wypoczynku. Ten obszerny mebel pomieści kilkoro gości, jak i pozwoli na wygodne położenie się i ucięcie sobie drzemki w promieniach słońca. Wśród propozycji na taki mebel wyróżniają się meble modułowe – taka kanapa tarasowa składa się z kilku elementów, które w razie potrzeby możemy rozłączać czy łączyć. Meble modułowe dają wiele możliwości związanych z kreatywnym podejściem do aranżacji. Chcąc zapewnić sobie pełnię komfortu warto również pomyśleć o parasolu ogrodowym lub pergoli nad naszymi głowami.