Dom i Wnętrze

Trwałe i funkcjonalne garnki na płytę indukcyjną

Codzienne gotowanie nie musi być rutyna – poprzez starannie selekcjonowane produkty oraz metody gotowania każdego dnia możemy tworzyć wyjątkowe dania, dopasowane do konkretnych potrzeb domowników. W codziennym przygotowaniu posiłków pomogą nam wysokiej jakości garnki na płytę indukcyjną. Czym różnią się one od klasycznych garnków?

Garnki na płytę indukcyjną – jak ich używać?

Płyty indukcyjne są dzisiaj jednymi z najchętniej wykorzystywanych i wybieranych podczas remontów kuchni. Dzięki nim możliwe jest wyeliminowanie problemu gazu w kuchniach, co dla wielu oznacza zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Aby możliwe było wykorzystywanie takich kuchenek konieczne są również garnki na płytę indukcyjną – garnki takie znajdziemy między innymi w sklepie gerlach.pl. Czym komplety garnków na płyty indukcyjne różnią się od klasycznych garnków? Najważniejsze jest dno garnków – w przypadku produktów dedykowanych na indukcję posiadają one dna składające się z kilku warstw. Jedną z nich może być aluminiowy dysk, który pozwala na równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, jak również na znaczne zmniejszenie zużycia energii. Garnki na płytę indukcyjną tworzone są dzisiaj najczęściej ze stali nierdzewnej – tworzywo to jest wysoce odporne na ścieranie, wysokie temperatury czy na działanie korozji. W garnkach zastosowano dodatkowe miarki do odmierzania płynów, lejki czy cedzaki. W kompletach znajdziemy również doskonale dopasowane pokrywki tworzone ze szkła hartowanego. Niewielkie odpowietrzniki w pokrywkach pozwolą na odprowadzenie nadmiaru pary wodnej.

Patelnie na kuchenki indukcyjne

Garnki na płyty indukcyjne to nie jedyne, co zaproponują nam topowi producenci. Wśród kuchennych niezbędników koniecznie wymienić musimy również patelnie. Bez trudu znajdziemy patelnie dedykowane na kuchenki indukcyjne – najczęściej są to produkty posiadające liczne powłoki, które przekładają się na znacznie wygodniejsze smażenie ulubionych potraw.