Dom i Wnętrze

Technorattanowe meble ogrodowe – leżaki dopasowane do potrzeb

Technorattanowe komplety meblowe są dzisiaj jednymi z najchętniej kupowanych. Poza sofami i krzesłami warto zwrócić uwagę na mniej konwencjonalne meble ogrodowe – leżaki są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych. Sprawdzą się one doskonale zarówno w ogrodach, na tarasach czy na balkonach. Czy technorattanowy leżak zapewni nam komfort?

Wybieramy meble ogrodowe – leżaki z możliwości regulacji zagłówka

Zestaw mebli ogrodowych możemy dzisiaj stworzyć samodzielnie – rozbudowane kolekcje pozwalają na wybór elementów dopasowanych na indywidualnych potrzeb. W kolekcjach technorattanowych znaleźć można obszerne sofy, krzesła, fotele wiszące, ale też inne meble ogrodowe – leżaki to jedna z ciekawszych propozycji. Leżanki ogrodowe z technorattanu cieszą się olbrzymią popularnością – mogą one być elementem większego zestawu, jak i samodzielnym meblem, ustawionym w cieniu parasola czy pergoli. Leżak technorattanowy posiada lekki, aluminiowy stelaż, który zabezpieczono przed korozją, odkształcaniem. Wierzch mebla tworzy plecionka technorattanowa – materiał ten jest syntetyczny, do złudzenia przypomina klasyczny rattan, a jego struktura nie wchłania wilgoci. Atutem mebli technorattanowych jest bez wątpienia fakt, że na długi czas zachowują one piękny kolor i nie płowieją pod wpływem promieniowania słonecznego.

Chroń meble ogrodowe – leżaki pod pokrowcami ogrodowymi

W okresie jesieni i zimy warto chronić meble ogrodowe – leżaki mogą być przykrywane dedykowanymi pokrowcami ogrodowymi. Nowoczesne pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych – ich gęsty splot sprawia, że tkanina jest trwała, chroni meble przed osiadaniem kurzu. Struktura pokrowca pozwala na swobodną wymianę powietrza. Dzięki temu wilgoć nie kondensuje na powierzchni mebla. Pokrowce uzupełniane są o niewielki ściągacz, który pozwala na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla.