Dom i Wnętrze

Taras zadaszony – aranżacje z metalowymi pergolami

Najlepszym pomysłem na strefę wypoczynkową blisko domu jest taras zadaszony – aranżacje na takie miejsce znajdziemy bez trudu w sieci czy w magazynach wnętrzarskich. Zadaszenie tarasu pozwoli na odpoczynek w komfortowym cieniu, nawet w czasie najbardziej upalnych dni. Co warto wiedzieć o metalowych pergolach?

Funkcjonalny taras zadaszony – aranżacje w wielu formach

Zadaszenia tarasowe pełnią kilka funkcji. Przede wszystkim pozwalają one na dokładne zacienienie wybranego miejsca wypoczynkowego. Drugą istotną kwestią jest precyzyjne wyznaczenie przestrzeni do odpoczynku. Pergole znacząco podniosą też estetykę sprawiając, że wypoczynek będzie po prostu przyjemniejszy.  Istotne jest to, jak skonstruowany jest taras zadaszony – aranżacje z takim zadaszeniem powinny być spójne! Pergole wznoszone są modułowo, dzięki elementom aluminiowym. Lekka konstrukcja odznacza się stabilnością i odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Nie bez znaczenia jest również fakt, że konstrukcję uzupełniono o zintegrowaną rynnę – pozwala ona na odprowadzanie wody deszczowej poza obręb pergoli. Dach konstrukcji wykonany jest z ruchomych lameli – mogą się one obracać wokół własnej osi, co pozwala na decydowanie o tym, jak wiele światła wpada na taras. Dach w pozycji zamkniętej chroni przed słońcem, jak i niespodziewaną mżawką!

Taras zadaszony – aranżacje z wybranymi meblami

W cieniu pergoli koniecznie ustawmy wybrane meble. Dobrym pomysłem mogą być stoły ogrodowe z dopasowanymi krzesłami – w ten sposób pod pergolą stworzymy letnią jadalnię, do której można zapraszać zarówno domowników, jak i znajomych. Warto też rozważyć uzupełnienie pergoli o rolety boczne – pozwolą one na ochronę przed silniejszymi podmuchami wiatru, ale też przed spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów.

 

 

https://gayer.com.pl/szkolenie-na-certyfikat-iso-9001/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/347-kuchnie-jasne-drewno https://absenting.com.pl/nowoczesny-ubior-do-jazdy-konnej/