Dom i Wnętrze

Rustykalny styl zawsze modny

Cyan living room with navy sofa and wooden decoration

Moda na powroty do przeszłości. Do natury i jej subtelnego, ponadczasowego piękna. Do tego, co tylko pozornie minęło, bo wciąż powraca do nas na wiele sposobów. We wspomnieniach, ale także jako źródło inspiracji, z którego chętnie korzystamy. Odległe światy, także te wiejskie i urocze, odżywają w aktualności m.in. w postaci współcześnie projektowanych przedmiotów i realizowanych aranżacji domowych, ogrodowych, wnętrzarskich. Styl rustykalny nas po prostu zauroczy i sprawi, że na nowo odkryjemy stare kąty i zakątki.

Urok stylu rustykalnego

Przeszłość i wiejskie klimaty powracają we współczesności poprzez styl rustykalny, cieszący się obecnie dużą popularnością. Dlaczego? Stylizacje tego typu pociągają nas tak bardzo ze względów sentymentalnych. Umożliwiają wyobrażeniowe powroty do krainy dzieciństwa i cudownej prostoty. Poza tym wnętrza zaaranżowane w ten sposób cechują się niezwykłą przytulnością. Podobnie jak ogrody, w których można poczuć się swobodnie.

Ponadczasowe stoliki drewniane

Styl rustykalny we wnętrzu nie istnieje bez mebli z litego drewna. Jeśli poszukujemy przedmiotów, które pomogą nam zaaranżować w tym kierunku nasze pomieszczenia, to warto zerknąć tutaj: notodo.pl. Przekonamy się, że na przykład stoliki drewniane mogą być bardzo ciekawie zinterpretowane, a styl rustykalny może łączyć się z designem i awangardowymi akcentami. Nowoczesne stoliki z drewna i styl rustykalny. Takie zestawienie ma prawdziwy sens!

Folkowe meble ogrodowe

Wspaniałym miejscem do urzeczywistnienia rustykalnych wizji jest ogród. Meble drewniane, pomalowane przez nas samodzielnie, na przykład w folklorystyczne motywy roślinne wielokolorowe. Drewniana skrzynia tak udekorowana ustawiona na werandzie z drewna, a do tego rodzime gatunki kwiatów w glinianych donicach – tak powstaje ogrodowy zakątek w rustykalnym stylu. Tak powstaje miejsce, w którym warto rozsiąść się na dłużej z kubkiem malinowej herbaty.

https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ zobacz https://artexint.com.pl/dusza-przemyslu-w-twoim-domu-kluczem-sa-meble-loftowe/