Dom i Wnętrze

Niezwykła łazienka, dopasowana do naszych potrzeb

sandstone bathtub in a green modern bathroom - rendering

Odpowiednie wyposażenie i wykończenie łazienki może trwać tygodniami – często szukamy przez wiele dni odpowiednich kafli czy fug, nie zwracając kompletnie uwagi na to, że pomieszczenie to musi być przede wszystkim funkcjonalne. Jak urządzić łazienkę, aby faktycznie stała się ona ostoją spokoju i ciszy?

Określ rozmiary pomieszczenia i swoje potrzeby

Urządzenie łazienki w największym stopniu zależne jest od tego, jak wielkie jest to pomieszczenie. Zazwyczaj w łazienkach blokowych nie ma wiele przestrzeni na dowolną aranżację. Łazienki w domach jednorodzinnych dają znacznie więcej możliwości, jednak i tu możemy popełnić sporo błędów. Dysponując niewielkimi pomieszczeniami pamiętajmy o tym, że istotna jest funkcjonalność – najlepszym rozwiązaniem okaże się kabina prysznicowa z niewielkim brodzikiem. Takie kabiny mogą być także przystosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne – wystarczy dołączyć specjalne uchwyty na ściany i niewielkie siedzisko.

Jeśli zależy nam na relaksie oraz mamy wystarczająco dużo miejsca możemy pozwolić sobie na wannę – to rozwiązanie dla osób ceniących wypoczynek w ciszy i w spokoju.

Coraz częstszym rozwiązaniem w obszernych łazienkach są szafy. Meble Forte to także szafy tworzone na specjalne zamówienie.

Jaka kolorystyka najlepsza do łazienki?

Przyjęło się, że łazienki i toalety powinny być urządzane w jasnej kolorystyce, szczególnie kiedy są to powierzchnie niewielkie. Jest w tym wiele prawdy, jednak pomieszczenie całe w bieli trudno utrzymać w czystości, z czasem może wydać się również monotonne i nudne.

Aby przełamać monotonną biel warto zastosować kolorowe kafle na podłodze – dzięki nim pomieszczenie nabierze zupełnie innego charakteru. Decydując się na białe czy beżowe ściany kafle mogą być ozdobione jak najbardziej finezyjnymi wzorami, np. mozaikami. Innym akcentem dekoracyjnym może być np. ręcznik dopasowany do kafli podłogowych.

Dysponując większą łazienką możemy pokusić się o połączenie kolorystyczne bieli z czernią czy granatami. W sklepach z armaturą łazienkową bez trudu znajdziemy wiele interesujących wzorów kafli, które z pewnością przypadną nam do gustu.

Powierzchnie łatwe do czyszczenia

Podstawą w łazience powinna być łatwość w utrzymaniu czystości. Powierzchnie powinny być odpowiednio zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci, zabrudzeniami. Gładkie i nieporowate kafle będzie nam się czyścić szybko i bez problemu. Podobnie jest z frontami szafek – gładkie i lśniące powierzchnie wystarczy przetrzeć ściereczką nasączoną detergentem. Meble łatwe w czyszczeniu do wykorzystania w całym domu znajdziemy w sklepie gama-sklep.com.pl.

Jak optycznie powiększyć niewielką łazienkę?

Poza zastosowaniem jasnej kolorystyki oraz gładkich i lśniących powierzchni warto zastanowić się nad wykorzystaniem luster – dzięki nim możliwe będzie stworzenie iluzji znacznie większej przestrzeni.

https://www.gama-sklep.com.pl/a/5-komody-stylowe-do-salonu https://tajmuseum.com/fronty-do-szafek-kuchennych-na-wymiar-odkryj-bogactwo-mozliwosci/ https://my-place.pl/najwazniejsze-zasady-doboru-lamp-do-wnetrza/