Dom i Wnętrze

Meble designerskie – wygoda i prostota

Czym powinny się według ciebie cechować dobre meble? Powinny być ładne, a może wygodne lub po prostu spełniać podstawowe cechy i zasady funkcjonalności? Jeśli twoja odpowiedź brzmi – wszystko po trochę, to znaczy, że meble designerskie są dla ciebie.

Proste i wygodne

Meble designerskie cechuje swoistym minimalizm oraz prostota. Nie znajdziemy tu żadnych zbędnych ozdób, udziwnień czy dodatkowych wykończeń, których przeznaczenia nie znał nawet projektant. Nastawmy się raczej na geometryczne kształty, które, choć często przybierać będą nowoczesne formy, to nigdy żadna zastosowana forma czy rozwiązanie nie będzie tu zbędną ozdobą. Wraz z prostotą idzie wygoda użytkowania. Meble tego typu są przede wszystkim proste w zastosowaniu. Można je dowolnie ustawiać i komponować. Mieszkanie wyekwipowane w tym stylu jest łatwiejsze do sprzątania i bardziej przyjazne do codziennego życia. Proste meble gwarantują bowiem wysoką funkcjonalność. Dodatkowo meble tego typu często są wielofunkcyjne. Coś, co służy jako taboret, może jednocześnie zostać wykorzystane jako stolik. Nie da się ostatecznie zaprzeczyć ich nieprzemijającej ponadczasowej popularności, co sprawi, że wnętrze twojego domu, stanie się obiektem podziwu dla wielu przyjaciół i znajomych.

Zastosowanie

Jeżeli obawiasz się, czy taki typ mebli pasuję do twojego wnętrza, to zupełnie niepotrzebnie. Meble designerskie pasują bowiem do każdego stylu i każdego wnętrza. Idealnie odnajdują się w surowych loftach, czy wnętrzach industrialnych. W małym domu będą oszczędnością przestrzeni, a w dużych pokojach staną się elementem podkreślającym powierzchnie. Pasują nawet do klasycznych stylów, domów, a także jako wyposażenie eleganckiego biura czy hotelowego pokoju. Dodatkowo meble tego typu możesz ustawiać niejako dowolnie. Jeśli znudzi ci się stary rozkład mieszkania, to wystarczy po prostu je przenieść w inne miejsce.