Dom i Wnętrze

Czego oczekiwać od płytek do kuchni?

Czego oczekiwać od płytek do kuchni?

Płytki ceramiczne są często postrzegane jako baza do dalszej aranżacji pomieszczenia. Mówiąc o ich specyfice zwraca się również uwagę na to, że są w stanie zdefiniować jego charakter.

I choć o szczególnej staranności mówi się przede wszystkim w kontekście modeli salonowych, także płytki do kuchni nie mogą być rozwiązaniami przypadkowymi. Kolekcje kuchenne zachwycają walorami estetycznymi. Ich producenci doskonale zdają sobie jednak sprawę z tego, że koncentrując się wyłącznie na nich, z pewnością nie zaimponują swoim klientom. Nic więc dziwnego, że w sprzedaży dominują płytki trwałe, charakteryzujące się odpornością na uszkodzenia nawet wtedy, gdy są użytkowane dość intensywnie.

Szukając tych, których wybór będzie największy, należy skoncentrować się przede wszystkim na klasycznych, białych cegiełkach. Ostatnie lata to zresztą czas wzrostu ich popularności, bo trudno o lepsze rozwiązanie na podłodze kuchni utrzymanej w stylu skandynawskim. Oczywiście, coś dla siebie znajdą także zwolennicy bardziej ekstrawaganckich rozwiązań, na czele z płytkami imitującymi beton.

Jeżeli jesteś zaineresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na eurolazienki.pl.