Zdrowa i napięta skóra twarzy to marzenie każdej kobiety. Czas nie jest jednak naszym sprzymierzeńcem. Wraz z upływem lat nasza skóra staje się coraz bardziej wiotka, podatna na uszkodzenia, zmienia się jej kolor. Co powoduje tak diametralne zmiany? Czy możliwe jest ich zahamowanie?
Negatywne czynniki wpływające na naszą skórę
Największym wrogiem naszej skóry jest oczywiście czas – z wiekiem zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego i włókien kolagenowych w naszej skórze, przez co traci ona elastyczność, staje się bardziej podatna na uszkodzenia. Istotne jest także to, że każdego dnia nasza skóra wystawiana jest na działanie szkodliwych czynników środowiskowych: zanieczyszczenie, promieniowanie UV. Problemem okazują się być także źle dobrane kosmetyki, które bardziej szkodzą niż pomagają. Wszystkie te czynniki wpływają na stan naszej skóry i stopniowe pojawianie się zmarszczek!
Każdego dnia możemy dbać o naszą skórę lepiej: nawadniać ją od wewnątrz i z zewnątrz, dostarczać jej niezbędnych witamin i minerałów. Aby jednak zwiększyć ilość kwasu hialuronowego w naszych komórkach konieczne jest skorzystanie z pomocy specjalistów. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej nasza skóra stanie się ponownie młoda, wygładzona, pełna blasku. Jak przeprowadzane są zabiegi medycyny estetycznej?
Kwas hialuronowy, który przywróci nam młodość
Podczas zabiegów medycyny estetycznej stosowany jest kwas hialuronowy – jest on gruntownie przebadany i podawany w bezpiecznych dawkach. Jego zadaniem może być wypełnienie zmarszczek czy też konturowanie i przywracanie ostrzejszego owalu twarzy. Zastosowanie kwasu hialuronowego jest bezpieczne, nie powoduje alergii, a efekty widoczne są od razu i utrzymują się 9-12 miesięcy. Po tym czasie możliwe jest powtórzenie zabiegu. Więcej informacji na temat medycyny estetycznej znajdziemy na stronie karolinakusnierz.pl.
Czy zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne? Zdecydowanie tak – wykonywane są one w odpowiednich warunkach, dodatkowo przed każdym zabiegiem z pacjentem przeprowadzany jest wywiad lekarski w celu wykluczenia przeciwwskazań.