Dom i Wnętrze

Znajdź sposób na poprawienie komfortu na tarasie

Piękny i zadbany taras bez trudu może zmienić się w nasze ulubione miejsce wypoczynkowe – potrzebujemy do tego tylko kilku dopasowanych mebli oraz elementu, który pozwoli uchronić nam się przed palącym słońcem. Popołudnia spędzane na tarasie to idealny sposób na odpoczynek – świeże powietrze i otaczająca nas zieleń sprawią, że szybko odzyskamy wewnętrzną równowagę i radość życia.

Nowoczesne tarasole w naszych ogrodach

Aranżując taras zazwyczaj skupiamy się przede wszystkim na kupnie odpowiednich mebli. Musza być eleganckie, trwałe, profilowane. Do niedawna mało uwagi poświęcaliśmy zadaszeniu – dzisiaj to się zmienia. Podczas wypoczynku na tarasie pragniemy schronić się przed słońcem i relaksować w cieniu. To może zapewnić nam nowoczesne zadaszenie tarasu. Co warto wiedzieć o tarasolach?

Innowacyjny sposób na zadaszenie tarasu

Tarasole cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem – wynika to przede wszystkim z ich wysokiej funkcjonalności. Chronią nie tylko przed silnym promieniowaniem słonecznym, ale również przed deszczem. Zastosowane w ich przypadku materiały są wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne.

Stelaż tarasoli wzniesiono poprzez zastosowanie aluminiowych profili – są one malowane proszkowo, przez co są odporne na działanie wody i pojawianie się rdzy. Konstrukcja zaprojektowano w taki sposób, aby opierała się podmuchom wiatru dochodzącym do 120 km/h i obciążeniu śniegu równemu 120 kg/m2. Dachy tarasoli tworzone są na kilka sposobów – jednym z najchętniej wybieranych jest dach lamelowy, którego elementy obracają się o 135 stopni, a użytkownik sam decyduje o ich ułożeniu oraz o tym jak wiele światła wpada pod tarasolę.

Dopasuj tarasolę do własnych potrzeb

Tarasole mogą być uzupełniane o elementy, których zadaniem będzie poprawienie naszego komfortu. Wśród najciekawszych wymienić można oświetlenie ledowe, które pozwoli na korzystanie z tarasoli również po zmroku. Innym, chętnie wybieranym rozwiązaniem są promienniki ciepła.