Dom i Wnętrze

Zapewnij zdrowie swojemu dziecku

White infant room with simple furniture and decorations in marine style

Noworodek spędza w łóżeczku większą część całego dnia. Kilkunastogodzinna dawka odpoczynku jest niezbędna, aby maluszek prawidłowo się rozwijał. Podczas kupna łóżeczka dla pociechy, powinniśmy szczególną uwagę zwracać nie na ramę łóżka, ale przede wszystkim na materac. Jaki model okaże się najlepszy?

Najlepszy materac do łóżeczka – jaki?

Materac do łóżeczka powinien przede wszystkim zapewniać maluchowi bezpieczeństwo. Aby uniknąć powstania szpary, w którą dziecko mogłoby włożyć rączkę lub nóżkę, dokładnie dobierz rozmiar materaca do wymiarów ramy. W sklepach znajdziemy materace w standardowych rozmiarach wynoszących 120×60 cm lub 140×70 cm. Podczas meblowania pokoju warto zdecydować się na większy mebel, który dłużej posłuży dziecku.

Kolejnym ważnym kryterium decydującym o jakości materaca jest jego twardość. Powierzchnia, na jakiej śpi maluszek, powinna dawać stabilne podparcie dla kręgosłupa i mięśni, które dopiero się kształtują. Aby kręgosłup nie układał się podczas snu nienaturalnie, materac nie może być zbyt miękki lub zbyt twardy. Pediatrzy zalecają, aby wybierać modele o średnim stopniu twardości dostosowanym do indywidualnej wagi dziecka.

Zdrowy sen z dala od zarazków i kurzu

Łóżko to siedlisko bakterii i roztoczy. Wybierając materac z antyalergicznej pianki materacowej albo lateksu, odcinasz śpiącego maluszka od szkodliwych czynników. Na stronie studiomaterace.pl znajdziesz materace, których wewnętrzna struktura wzbogacona jest dodatkowo o sprężyny kieszeniowe, które elastycznie reagują na nacisk, dostosowując się do krzywizn ciała dziecka. Ponadto, materace dedykowane najmłodszym użytkownikom wyposażone są w miłe w dotyku pokrowce, które w każdym momencie można wyprać.