Ciekawe

Wyposażenie każdego sportowca

Sportowiec żeby osiągać dobre wyniki w swojej dyscyplinie musi być odpowiednio wyposażony. Oczywiście, wiele można robić bez sprzętu, np. bieganie, czy fitness. Można też zainwestować w kilka udogodnień, które sprawią, że treningi będą bardziej wydajne i będą przynosiły lepsze efekty. Oto kilka podstawowych rzeczy!

Bielizna termoaktywna

Nie wszyscy doceniają jej znaczenie, a bielizna termoaktywna bardzo ułatwia każdą aktywność sportową. Pozwala ona na utrzymanie właściwej temperatury organizmu. Pozwala to uniknąć przegrzania w ciepłe dni oraz zmarznięcia w chłodne.Najczęściej, bielizna wykonana jest z materiału, który odprowadza wilgoć od organizmu, na zewnątrz materiału. Dzięki temu sportowiec nie czuje, że jest spocony. Posiadanie takiej bielizny umożliwia intensywny trening nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych.

Monitor aktywności

Sportowe monitory aktywności to prawdziwa przyszłość sportu. Są konieczne, aby sprawnie i szybko planować następne ćwiczenia oraz podsumowywać i analizować, te już odbyte. Sportowe monitory aktywności kontrolują spalone kalorie oraz tętno ich posiadacza. Dzięki temu, wie on, na jak wiele może sobie pozwolić.Sportowe monitory aktywności można nosić przez całą dobę. Monitorują, nawet sen. Kontrolują w jego czasie ruchy śpiącej osoby oraz jej tętno. Dzięki temu można uzyskać pełną informację na temat pracy serca danej osoby. W ten sposób, można wykryć również jego choroby.Monitory, najczęściej pełnią funkcje krokomierza i pulsometru. Dodatkowo zliczają spalone kalorie, przebyte kilometry, określają trasę i postępy. Ułatwiają planowanie dalszych treningów, które jest w pełni uzależnione od aktualnego stanu zdrowia użytkownika. Łatwiej jest ustalić dietę oraz plany treningowe, a nawet wyznaczać realne do osiągnięcia cele.

Odblaski

Wiele osób o nich zapomina. To bardzo źle. Każda aktywność fizyczna, którą odbywa się poza domem niesie ryzyko wypadku z udziałem samochodu lub innych użytkowników ruchu. To niebezpieczne.Ryzyko, mogą zmniejszyć właściwie dobrane elementy odblaskowe. Mogą być wstawkami w odzieży, np. w kurtce lub spodniach. Można też wyposażyć się w nie niezależnie. Najważniejsze by były używane i by nie wychodzić z nich na wieczorny trening.

Markowe monitory aktywności znaleźć można w sklepie Watchbook.pl