Dom i Wnętrze

Wymiana okien – jak się do tego przygotować

Co jakiś czas czeka nas wymiana okien. Wszystkie okna, niezależnie od tego jak są solidne i mocne, co jakiś czas należy wymienić ze względu na pogorszenie ich jakości. Z każdą rzeczą tak jest – im dłużej jej używamy, tym większa pewność, że za kilka, kilkanaście lat jej przydatność mocno się obniży.

Wymiana okien – dobre okna

Okna zmieniają się każdego roku. Im więcej czasu upływa, tym ich pakiety szybowe są znacznie grubsze, profile mają więcej komór, dzięki czemu są bardziej energooszczędne i potrafią utrzymać więcej ciepła w domu. Zanim nastąpi wymiana okien czeka nas wybór materiału z jakiego okna będą wykonane. W dawnych czasach do wyboru były tylko okna drewniane. Zastąpiły je okna plastikowe wykazujące się lepszymi właściwościami. Obecnie na rynku mamy okna PCV, drewniane i aluminiowe wykazujące się solidnością i wysoką trwałością przez wiele lat. 

Wymieniamy okna …samemu

Większość osób decyduje się na wymianę okien przy pomocy specjalistów. Nie zapomnijmy jednak przy tym, że płacimy tym ludziom nie tylko za sama wymianę okien, ale również za tzw.”robociznę”. Wymiana okien może być przez nas wykonana również samodzielnie, jednak należy się do takich prac przygotować w odpowiedni sposób. Przyda nam się wykonanie odpowiednich pomiarów okiennych. Przy czym musimy również pamiętać o tym, aby zachować odpowiedni luz, dylatację. Trzeba zapoznać się z wieloma informacjami przed wykonaniem takiej wymiany, dzięki czemu będziemy wiedzieć, że w odpowiedni sposób podchodzimy do wykonania takiej pracy.