Dom i Wnętrze

Wybieramy najmodniejsze meble tarasowe

Piękny i odpowiednio zaaranżowany taras to idealne miejsce do odpoczynku dla całej rodziny. Taka przestrzeń może służyć przede wszystkim do relaksu z książką w ręce, ale także do wspólnego spożywania posiłków czy organizowania spotkań w gronie znajomych przy grillu. Nie trzeba wiele, aby zwykły taras odmienić nie do poznania. Wybierając konkretne meble ogrodowe zmienimy charakter tarasu i będziemy mogli korzystać z uroków lata.

Piękne meble aluminiowe – czy warto je wybrać?

Wśród wielu ciekawych propozycji producentów meble aluminiowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Oparte na aluminiowych, antykorozyjnych stelażach meble są nie tylko lekkie, ale co najważniejsze: wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Meble aluminiowe to często kolekcje modułowe, których elementy możemy łączyć ze sobą, tworząc nowe, fascynujące zestawienia. Na stelażach umieszczono wygodne poduszki i siedziska, tapicerowane tkaninami o hydrofobowej strukturze. Takie tkaniny nie chłoną brudu, przez co zachowują piękny wygląd na długi czas.

Osoby poszukujące wysokiego poziomu komfortu decydują się na leżak na taras. Nowoczesne leżaki również tworzone są na aluminiowych stelażach. Ich dużą zaletą jest fakt, że oparcia są regulowane, przez co użytkownik może decydować o ich ułożeniu. Leżanki idealnie sprawdzą się na tarasach i balkonach, jak i nad brzegiem przydomowego basenu.

Zadbaj o komfort w czasie odpoczynku

Jak zadaszyć taras lub balkon? Do niedawna najchętniej wybieranym rozwiązaniem były parasole ogrodowe. Dzisiaj możliwości jest więcej. Interesującą propozycją są nowoczesne pergole ogrodowe, które pozwolą na zadaszenie tarasu oraz korzystanie z uroków lata w sposób komfortowy. Dachy pergoli mogą być składane i rozkładane, w zależności od potrzeb – użytkownik sam decyduje o tym, ile światła ma wpadać pod pergolę.