Dom i Wnętrze

W trosce o komfort snu

Small rack with potted plants and clock standing by the bed with pink pillows and coverlets

Sen jest podstawową potrzebą każdego człowieka. To właśnie w nocy regeneruje się nasz umysł, powstają nowe połączenia między komórkami nerwowymi, porządkują się wszystkie informacje, regenerują się mięśnie i umysł… Aby codziennie wstawać z łóżka prawą nogą i witać każdy dzień uśmiechem, warto poznać zasady zdrowego snu! Jak spać, żeby się wyspać? Sprawdź!

Solidny materac to podstawa!

Podstawowym czynnikiem wpływającym na komfort snu jest materac. Producenci wyposażenia sypialni oferują szeroki wachlarz dostępnych modeli. Do dyspozycji mamy między innymi materace kieszeniowe, sprężynowe, lateksowe, piankowe o zróżnicowanym stopniu twardości. To, jaki model sprawdzi się w Twojej sypialni, zależy przede wszystkim od osobistych preferencji i budowy anatomicznej. Wbrew powszechnej opinii, materac nie może być zbyt twardy, ale elastycznie dopasowywać się do krzywizn ciała, zapewniając kręgosłupowi stabilną podporę na całej długości.

Łóżka przedłużane dla wysokich

Nieprzeciętny wzrost może przysporzyć niemałych kłopotów podczas wybierania łóżka. Według specjalistów, łóżko i materac powinny być o minimum 20 cm dłuższe niż wzrost użytkownika. Spanie na zbyt małej powierzchni wymuszającej przybieranie nienaturalnej pozycji skutkuje bólem mięśni, rozdrażnieniem i innymi dolegliwościami związanymi z niewyspaniem. Odpowiedzią na potrzeby wysokich osób są łóżka przedłużane. W dobrych sklepach z wyposażeniem sypialni znajdziemy zestawy składające się z ramy i materaca o długości 220 cm.

Stwórz atmosferę w sypialni

Sypialnia powinna być miejscem wyciszenia, dlatego należy starannie ją zaaranżować. Stonowane kolory i subtelne oświetlenie sprawdzą się tutaj idealnie. Co więcej, kontroluj temperaturę – w pomieszczeniu, w którym śpimy, powinna panować temperatura w granicach 18-21°C.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Meble kuchenne jasne https://beesafe.pl/porady/kara-za-brak-przegladu/ zobacz wiecej