Motoryzacja

Ubezpieczenie samochodu również bez wychodzenia z domu!

Przemieszczanie się z jednego miejsca do drugiego własnym samochodem znacząco oszczędza nasz czas i sprawia, że sama podróż jest znacznie łatwiejsza. Posiadanie samochodu czy motocykla to jednak nie tylko przyjemność, ale też obowiązki. Prawo wymusza na nas zarówno coroczne badanie techniczne, jak i konieczność zakupu polisy OC.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Polisa OC to rodzaj ubezpieczenia, które pozwala na pokrycie szkód finansowych wyrządzonych przez nas na drodze. Ubezpieczenie samochodu tego typu obejmuje również pokrycie kosztów leczenia osób poszkodowanych przez nas na drodze. Co ciekawe, odszkodowani OC może dotyczyć zarówno kierujących samochodami, pieszych, jak i rowerzystów poruszających się po drodze. Ubezpieczenie OC jest ważne przez okres roku – musimy pamiętać o tym, że kiedy zbliża się jego termin ważności konieczne jest zakupienie nowego, najlepiej z zachowaniem ciągłości ubezpieczenia. Jazda pojazdem bez ważnej polisy OC skutkować może nie tylko mandatem, ale również koniecznością zapłacenia z własnej kieszeni za wszelkie szkody wyrządzone przez nas na drodze.

Gdzie kupimy polisę OC i ile ona kosztuje?

Kupno polisy OC nie jest skomplikowaną sprawą – polisy zaproponują nam agencje ubezpieczeniowe. Co ciekawe, polisę tego typu możemy zakupić zarówno osobiście, w biurze agencji, jak i przez Internet. Druga opcja pozwala nam zaoszczędzić nie tylko czas na dojazdy, ale też pieniądze. Koszt polisy nie jest stały – wynika on z licznych zmiennych, takich jak marka i wiek naszego pojazdu, nasz wiek, posiadane przez nas zniżki. Poza polisą OC możemy również zaopatrzyć się w dodatkowe opcje ubezpieczeniowe – AC i Assistance. AC sprawdza się szczególnie w przypadku samochodów nowych lub kilkuletnich. Assistance zadba o nas w podróży.

 

 

 

live url https://aavamobile.pl/klucz-do-eleganckiego-wnetrza-ekskluzywne-meble-loftowe/ https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/