Dom i Wnętrze

Tarasole nie tylko na lato

Eleganckie tarasole coraz częściej pojawiają się w przydomowej przestrzeni decydują się na nie przede wszystkim właściciele tarasów, ale również eleganckich ogrodów. W jaki sposób tarasola uprzyjemni nam życie? Czy jej pojawianie się w ogrodzie czy przy domu wymaga zgody budowlanej?

Nowoczesne zadaszenie dla każdego

Tarasole to innowacyjne rozwiązanie pozwalające na skuteczną ochronę przed słońcem czy deszczem. Ze względu na swoją budowę jest ona niezwykle trwała i opiera się zmiennym warunkom atmosferycznym. Tarasole mogą stanowić dodatek do tarasu i być wznoszone przy ścianie domu lub też stanowić konstrukcję wolnostojącą. Istotne jest to, że do jej wzniesienia nie potrzebujemy dodatkowych pozwoleń budowlanych.

Konstrukcja tarasoli opiera się na aluminiowych profilach malowanych proszkowo. Zastosowanie tej technologii pozwoliło na zmniejszenie ryzyka powstawania ognisk rdzy i jednocześnie na lekkość konstrukcji. Co jednak bardzo ważne: struktura tarasoli jest zwarta do tego stopnia, że oprze się ona podmuchom dochodzącym do 120 km/h! Firmy takie jak tarasola.pl oferują swoim klientom profile w różnorodnych kolorach, co pozwala na eleganckie uzupełnienie przestrzeni tarasu.

Zadaszenie w dwóch opcjach

Dach tarasoli może być wykonany na dwa sposoby. Pierwsze to zadaszenie lamelowe, składające się z ruchomych profili aluminiowych. Druga opcja to tkanina poliestrowa, odpowiednio wzmocniona i zabezpieczona przed wnikaniem brudu, wilgoci, kurzu. Dachy tarasoli mogą być składane automatycznie (przy pomocy dedykowanego pilota) lub też manualnie. Dach tarasoli nie nagrzewa się – oznacza to, że podczas upalnych, letnich dni będziemy mogli cieszyć się przyjemnym chłodem w cieniu. Tarasola może zostać wyposażona w dodatkowe elementy, takie jak promienniki ciepła.