Dom i Wnętrze

Stwórz na tarasie miejsce idealne do odpoczynku

Przestrzeń tarasowa coraz częściej wykorzystywana jest jako funkcjonalna część domu – szczególnie w okresie wiosennym i letnim. Tarasy stanowią idealne miejsce do odpoczynku, popijania popołudniowej kawy. Są także przestrzenią stworzoną do organizacji spotkań w gronie rodziny czy przyjaciół. Jak zaaranżować taras, aby faktycznie przyciągał i pozwalał na relaks?

 

W poszukiwaniu komfortu!

Meble wypoczynkowe tarasowe stanowią najważniejszy element na tarasie – wybierzmy je z głową. Istotne jest, aby były odporne na zmienne warunki atmosferyczne, działanie niskich i wysokich temperatur. Obecnie producenci proponują nam komplety tworzone przede wszystkim z lekkiego technorattanu oraz aluminium. Oba tworzywa są odpowiednio zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci, a ich nieporowata struktura sprawia, że czyszczenie zajmuje dosłownie chwilę.

 

Ochrona przed słońcem

Możliwości na ochronę przed słońcem jest wiele, jednak zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest wzniesienie tarasoli, która nie tylko ochroni nas przed promieniami UV, ale i doskonale wzbogaci estetykę tarasu. Firmy takie jak tarasola.pl zaproponują nam szeroki wybór tarasoli dopasowanych do potrzeb konkretnych klientów.

 

Konstrukcja odporna na rdzę

Konstrukcje tarasoli tworzone są z profili aluminiowych malowanych proszkowo – dzięki temu hamowany jest proces powstawania rdzy. Kolor konstrukcji zależy od kupującego – może on wybierać z palety ponad 200 klasycznych barw i kilkudziesięciu kolorów drewnopodobnych. Warto poznać rodzaje zadaszenia tarasoli – najchętniej wybierane są dachy lamelowe, których budowa pozwala na rotowanie lameli o 135 stopni. Dzięki temu użytkownik sam decyduje jak wiele światła przedostaje się pod tarasolę. Innym rodzajem zadaszenia są dachy tworzone z tkanin poliestrowych.