Ciekawe

Studia we Wrocławiu – oferta wrocławskich uczelni

Decyzja o tym, gdzie studiować, jest ogromnym zadaniem, zwłaszcza jeśli wyjeżdżasz daleko od swojego domu rodzinnego. Jednak droga do znalezienia idealnego uniwersytetu powinna być o wiele mniej zniechęcająca, jeśli masz jasne wyobrażenie o tym, jaki kierunek Cię interesuje i czego od niego oczekujesz. Istnieją setki uniwersytetów do wyboru, ale są kroki, które możesz podjąć, by zawęzić opcje. Czytanie naszego przewodnika po wrocławskich uczelniach może nieco przyspieszyć Twoje poszukiwania, jeśli planujesz zacząć swoją przygodę ze studiami wyższymi w województwie Dolnośląskim.

 

Uniwersytet Wrocławski

Zaliczany do jednych z najstarszych uczelni w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest również jednocześnie największą szkołą wyższą w województwie Dolnośląskim. Dziewięciu absolwentów uniwersytetu zostało laureatami Nagrody Nobla w różnych dziedzinach. UWr składa się z 10 wydziałów, w tym 70 kierunków studiów I stopnia, 60 – II stopnia, 3 inżynierskich i 2 jednolitych magisterskich. Z roku na rok powstają nowe kierunki studiów, które są prowadzone w językach: polskim i angielskim. Uczelnia współpracuje z setkami uniwersytetów na całym świecie, dzięki czemu zarówno studenci, jak i pracownicy mogą skorzystać z programu wymiany międzynarodowej.

Jeżeli jesteś  zainteresowany podjęciem studiów na innej uczelni – możemy również zaoferować prostą wyszukiwarkę uczelni  we Wrocławiu i nie tylko z różnymi filtrami pod adresem http://www.uczelnie.pl/miasto/wroclaw/.

 

Politechnika Wrocławska

Uznawana za jedną z najlepszych uczelni technicznych w kraju, poza tym góruje w rankingach uczelnianych w Polsce. Około 30 tys. studentów na PWr co roku kończy studia z technicznym wykształceniem. Uczelnia posiada 16 wydziałów, w którym kandydaci mają do wyboru 39 kierunków do studiowania. Programy studiów kładą nacisk na rozwijanie nowych technologii, takich jak: biotechnologia, nanotechnologia, IT. Laboratoria politechniki wyposażone są w sprzęt na światowym poziomie. Uczelnia współpracuje z wieloma jednostkami: instytucjami, ośrodkami badawczymi i firmami, zarówno polskimi, jak i zagranicznymi. Co ciekawe, PWr posiada największą ilość patentów ze wszystkich uczelni Polski. Więcej informacji na temat Wrocławskich  uczelni i nie tylko, znajdziesz na http://www.uczelnie.pl/.

 

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Zaliczana do jednej z najlepszych uczelni specjalistycznych w naszym kraju. Wrocławski UP ma do zaoferowania wiele kierunków technicznych i przyrodniczych na 3 wydziałach – Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności, Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt. Uczelnia daje możliwość wymiany studenckiej poprzez program ERASMUS (128 uczelni współpracujących). Studenci rozwijają tutaj swoje zainteresowania w kołach naukowych (54), grupach twórczych oraz organizacjach.

 

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Mimo że UE Wrocław dysponuje tylko 10 kierunkami studiów, to około 100 specjalizacji sprawia, że uczelnia posiada bogatą ofertę edukacyjną. Znajdzie się również coś dla tych, którzy pragną studiować w obcym języku. Absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego szybko znajdują pracę ze względu na dobrze rozwiniętą gospodarkę, a badania wykazują, że aż 75% studentów pracuje w swoim zawodzie.

Wrocławskie uczelnie dają dużo możliwości, uwzględnij je przy swojej rekrutacji na studia!

https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-wynajem-mieszkania/ zobacz zobacz wiecje