Dom i Wnętrze

Stoliki na balkon idealne na lato

Niewielki balkon dla wielu osób jest całkowicie niepraktyczny – my udowadniamy jednak, że nawet mała przestrzeń może zostać zaaranżowana w sposób pomysłowym i ciekawy. Jak podejść do tego zagadnienia? Z pewnością warto przede wszystkim rozejrzeć się za ciekawymi kompletami meblowymi. CO obecnie jest na topie?

Niewielka przestrzeń balkonu zaaranżowana idealnie dla nas!

Pierwszym krokiem w aranżowaniu niewielkiego balkonu jest oczywiście uprzątnięcie z niego wszelkich, niepotrzebnych przedmiotów. Warto także zwrócić uwagę na podłogę i ocenić, czy dotychczasowe kafle czy laminaty nie wymagają wymiany.
Jakie meble balkonowe znajdziemy w sklepach? Wybór jest olbrzymi – producenci oddają do naszych rąk zarówno obszerne komplety składające się z licznych elementów, jak i niewielkie zestawy, dedykowane właśnie do balkonów czy na niewielkie tarasy. Stoliki na balkon to propozycje dla osób ceniących np. picie kawy na świeżym powietrzu. Takie stoliki tworzone są zazwyczaj z lekkiego aluminium, które odporne jest na zmienne warunki atmosferyczne. Dodatkowo niska waga sprawia, że przenoszenie takiego stolika nie sprawi żadnego problemu. Klasyczny zestaw ogrodowy stół i krzesła może okazać się za duży na niewielkie balkony – wybierając niewielkie komplety możemy być pewni, że spełnią one swoją rolę i nie zajmą wiele miejsca.

Co poza stołem i krzesłami na balkonie?

Z pewnością warto pomyśleć o tym, jak odgrodzić się od ciekawskich spojrzeń sąsiadów oraz przechodniów (jeśli nasz balkon znajduje się od strony ulicy). Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie bambusowych mat, którymi możemy zakryć prześwity w balkonowej balustradzie. Innym i znacznie ciekawszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie roślin, które ustawiamy kaskadowo. Zieleń pozwoli nam odpocząć nawet po najtrudniejszym dniu w pracy.

https://beesafe.pl/porady/porownywarka-oc-ac-mubi/ https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/ zobacz