Dom i Wnętrze

Solidne parasole ogrodowe, czyli jakie?

Tak, wszyscy producenci reklamują, że mają w swojej ofercie solidne parasole ogrodowe. Co to jednak dokładnie znaczy? Warto to sprawdzić. Dzięki temu uda się podjąć dobrą decyzję odnośnie zakupu parasola, tworzącego cień na ogrodzie.

Klasyczne, solidne parasole ogrodowe

Mówią, że klasyka jest najlepszym rozwiązaniem. Czy na pewno? Osoby, które nie mają dużych wymagań, z powodzeniem mogą postawić na klasyczne parasole ogrodowe. Zadaszenie ustawione jest na konstrukcji, której wysokość można w odpowiedni sposób regulować. Jest to dobra propozycja dla osób, które z różnych względów nie chcą dużo wydać na sam parasol. Koszt takiego parasola to ok. 200 zł. Czy długo taki parasol wytrzyma na świeżym powietrzu? Jeżeli ktoś będzie o niego dbał w odpowiedni sposób, to ten okres może być naprawdę długi.

Łamane parasole ogrodowe

Mając na myśli solidne parasole ogrodowe, warto spojrzeć na te łamane modele, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Tak, ich koszt jest większy, ale za to dają one zdecydowanie większe możliwości, dzięki czemu można regulować zadaszeniem pod dowolnym kątem. Jest to możliwe, dzięki temu, że sama czasza znajduje się na dodatkowym wysięgniku. Tego rodzaju parasol jest dobrą propozycją dla osób, które chcą znaleźć zadaszenie na balkon lub na taras. To wszystko dzięki temu, że posiada on specjalne mocowanie umożliwiające umieszczenie go na barierce. Wyższa cena jest efektem skomplikowanej budowy całego parasola, który może dać dużą ilość cienia.

 

https://radioemaus.pl/aktualnosci/jakie-ubezpieczenie-samochodowe-wybrac-dla-starszych-pojazdow/ https://beesafe.pl/porady/porownywarka-oc-ac-mubi/ https://infowiesci.com.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdego-salonu/