Ciekawe

Skok w tandemie – co warto wiedzieć?

Osobom, które zdecydowały się na skok w tandemie, z pewnością nasuwa się kilka pytań. Co powinniśmy ze sobą zabrać? Co na siebie ubrać, czy potrzebny jest specjalny strój? Czy do takiego skoku musimy się wcześniej przygotowywać? Otóż, tego wszystkiego dowiemy się czytając ten artykuł, a także odwiedzając stronę firmy, która organizuje takie skoki tandemowe.

Co ze sobą zabrać oraz co ubrać na skoki w tandemie.

Na skok ze spadochronem, powinniśmy założyć sportowe, wygodne ciuchy. Ważne, aby nie krępowały naszych ruchów i były odpowiednie do pogody. Podobnie w przypadku obuwia, najlepiej zdecydować się na dopasowane, sportowe, sznurowane buty. W przypadku osób z długimi włosami, warto, aby spięły je na czas skoku. Nie musimy kupować żadnego specjalnego kombinezonu. Tak samo, nie musimy się martwić o inny sprzęt potrzebny podczas skoku. O całe wyposażenie zadbają instruktorzy. Podczas skoku będziemy korzystali z wypożyczonego kasku, gogli i kombinezonu.

Przygotowanie przed skokiem

Skoki w tandemie nie wymagają wcześniejszego przygotowania. Taki skok musimy jedynie uprzednio zarezerwować. Nie musimy niczego się uczyć, wszystko zostanie nam wyjaśnione przed skokiem. Jeżeli jednak to nam nie wystarcza, możemy we własnym zakresie poczytać nieco na ten temat. Niektórzy, decydują się na skok, ale potem strasznie się obawiają, że coś pójdzie nie tak. Mało kto, za pierwszym razem skacze bez najmniejszego stresu. Dlatego nie ma się czym przejmować, tylko wziąć się w garść i spełnić swoje marzenia. Na taką przygodę zabierzmy ze sobą pozytywne nastawienie i dobry humor, a będziemy czuć się lepiej.

Czy skok w tandemie może być odwołany?

Może zdarzyć się, że skok nie odbędzie się w zarezerwowanym przez nas terminie. Jak wiadomo, nie mamy wpływu na warunki pogodowe. Niektóre, takie jak silny wiatr, mgła, czy burza uniemożliwiają wykonanie skoków. W końcu chcemy mieć z niego pełną satysfakcję i oglądać piękne widoki. Do tego, nikt nie chce narażać nas na niebezpieczeństwo. Oczywiście zła pogoda to nie powód do zmartwień. Na pewno skoczymy ze spadochronem kiedy indziej. Wystarczy uzgodnić z instruktorem odpowiadający nam termin. Tak samo w przypadku, gdy sami chcemy zmienić datę skoku. Jeżeli poinformujemy o tym odpowiednio wcześnie, na pewno uda nam się przełożyć takie wydarzenie na inny termin.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Strefy Silesia