Dom i Wnętrze

Sauna ogrodowa – najważniejsze informacje

Jeszcze do niedawna wydawałoby się, że sauna ogrodowa to coś, na co mogą pozwolić sobie tylko i wyłącznie naprawdę bogate osoby. Dzisiaj jednakże taka sauna w ogrodzie leży w zasadzie w zasięgu każdego z nas. Co warto o niej wiedzieć?

Sauna w ogrodzie a zachowanie zdrowia

O tym, że sauna ma doskonałe funkcje zdrowotne wie coraz więcej osób. Doskonale wspomaga ona procesy metaboliczne, usprawniając odchudzanie się, jednak przede wszystkim działa nieco immunomodulująco, poprawiając nasz system odpornościowy. Oczywiście także taka sauna świetnie wręcz wpływa na nasze samopoczucie.

Pytanie jednak – czy na pewno sauna ogrodowa jest dobrym rozwiązaniem w naszej sferze klimatycznej? Oczywiście, że tak! Można nawet powiedzieć więcej i stwierdzić wprost, że jesienne i zimowe chłody w ogrodzie wymuszą na nas ochłodzenie ciała po saunie, co jest koniecznym elementem procesu terapeutycznego.

Sauna w ogrodzie a potrzebne sprzęty

W jaki sposób powinna być wykonana taka sauna w ogrodzie? Otóż generalnie rzecz ujmując takich sposobów jest naprawdę wiele. Najprostsza sauna będzie miała po prostu kształt budki, potem mamy możliwość wykonania sauny – beczuszki oraz sauny domki.

Wewnątrz też wiele rzeczy uzależnionych jest od naszych preferencji. Może to być zwykła sauna tylko z wodą do polewania albo z całą wanną do hydromasażu. Pamiętajmy tylko o tym, że w takich przydomowych saunach zdecydowanie lepiej sprawdza się ogrzewanie z instalacji elektrycznej niż opalanie drewnem.

Rodzaje sauny ogrodowej

Na koniec warto jeszcze krótko wspomnieć o tym, co to jest w zasadzie za sauna. Otóż z przyczyn przede wszystkim higienicznych, ale i bezpieczeństwa, jest to najczęściej sauna fińska, na podczerwień. Oznacza to, że mamy tu do czynienia z wysoką temperaturą, ale jednocześnie z suchym powietrzem.

Dlaczego ten typ sauny jest preferowany? Pamiętajmy, że sauna parowa posiada więcej ograniczeń – mniej osób czuje się w niej komfortowo, mniej też może z niej skorzystać. Ponadto taka sauna ogrodowa parowa byłaby dość skomplikowanym przedsięwzięciem z uwagi przede wszystkim na inne warunki w niej panujące, konieczność zdobycia innych materiałów itp. Sauna fińska jest zaś znacznie bardziej praktycznym i bezpiecznym rozwiązaniem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw

https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/