Dom i Wnętrze

Pokój dzienny – inspiracje Skandynawią

Gdy myślimy o modnych salonach, zwykle zaczynamy odczuwać pewien niepokój. Niemal zawsze naszym pierwszym skojarzeniem jest przecież w takiej sytuacji remont, o remoncie zaś wiadomo jest, że należy do przedsięwzięć kosztownych. Tymczasem okazuje się, że również za niewielkie pieniądze można przeobrazić pokój dzienny. Inspiracje stylem skandynawskim stanowią tego najlepszy przykład.

 

Skandynawski, czyli jaki

O stylu skandynawskim mówi się wiele i niemal każdy z nas ma swoje zdanie na jego temat. Gdy jednak prosi się nas o podanie szczegółów, często odczuwamy zakłopotanie. Na pierwszy plan wysuwa się zatem to, że mamy do czynienia ze stylem, który stawia na minimalizm. Nie jest on najlepszym rozwiązaniem dla osób, którym marzy się pełen przepychu pokój dzienny, inspiracje Skandynawią z pewnością jednak przypadną do gustu tym domownikom, którzy uważają, że przestrzeń powinna cieszyć oko nawet w niewielkim mieszkaniu.

Szukasz pomysłu?

Sprawdź poradnik pokój dzienny: inspiracjeMinimalizm często kojarzy się z surowością, w tym przypadku jednak nasze obawy są pozbawione uzasadnienia. Skandynawowie nie stronią od wnętrz ciepłych i przytulnych, nie boją się przy tym mebli i sprzętów, które wprowadza się do pomieszczenia po to tylko, aby poprawić humor domownikom. Nie jest ich dużo, to jednak sprawia, że każdy wybór jest starannie przemyślany.

 

Pokój dzienny – inspiracje Skandynawią w praktyce

Co wcale nie najmniej istotne, meble utrzymane w stylu skandynawskim wcale nie są drogie. Dziś znajdują się w ofercie niemal wszystkich liczących się producentów, można przy tym przygotować je samodzielnie malując meble dostępne w naszych domach białą farbą. Styl stawiający na minimalizm, urok i funkcjonalność ma szansę być hitem jeszcze wielu lat. Nie trzeba więc również obawiać się o to, że w niedalekiej przyszłości to właśnie zmiana trendów wymusi na nas konieczność remontu.