Dom i Wnętrze

Nowoczesny parasol ogrodowy – jaki model wybrać?

Nowoczesny parasol ogrodowy – jaki model wybrać?

Słoneczne popołudnie w ogrodzie to najlepszy sposób na to, aby spędzić miło sobotę czy niedzielę. Okres zimowy to dobry moment na to, aby krytycznie spojrzeć nie tylko na nasze meble ogrodowe użytkowane dotychczas, ale również zastanowić się nad nowymi rozwiązaniami. Jedną z ciekawszych propozycji dla właścicieli ogrodów jest nowoczesny parasol ogrodowy. Czy takie urządzenie będzie funkcjonalne?

Dlaczego warto postawić na parasol ogrodowy?

Nowoczesne parasole ogrodowe znacząco różnią się od produktów, które mogliśmy kupić jeszcze 15-20 lat temu. Dzisiaj są one projektowane z najwyższa precyzją oraz z wykorzystaniem wysokiej klasy materiałów. Wpływa to nie tylko na ich wspaniały wygląd, ale również na funkcjonalność i trwałość.

Wśród licznych modeli parasoli wyróżniamy parasole z nogą boczną oraz centralną. W zależności od budowy baldachim rotować będzie w konkretnych płaszczyznach. Współcześnie parasole konstruowane są w taki sposób, aby jak najlepiej chronić przed słońcem, ale również wzbogacać przestrzeń samego ogrodu.

Stelaż parasola tworzony jest z lekkiego aluminium wzmocnionego domieszkami innych metali. To sprawia, że konstrukcja nie jest przesadnie ciężka, a jednocześnie zachowuje wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Stabilność konstrukcji zapewnia. Czasza parasola o średnicy ok. 3 metrów pozwoli na cieszenie się cieniem nawet w najbardziej słoneczny dzień. Baldachim parasola wykonany jest z tkaniny poliestrowej pokrytej warstwą poliuretanu. Oznacza to, że tkanina jest odpowiednio zabezpieczona przed wnikaniem wilgoci, działaniem silnego promieniowania słonecznego. Tak zabezpieczony parasol ogrodowy zachowa piękne kolory na długo.

Znajdź parasol idealny dla siebie

Stabilna konstrukcja oraz trwałe materiały to nie wszystko. Producenci dają nam dodatkowe możliwości, które sprawią, że korzystanie z parasola będzie jeszcze wygodniejsze. Jedną z opcji jest zakup platformy ruchomej, do której przytwierdzany jest parasol. Taka platforma pozwoli na jego przesuwanie bez większego wysiłku.