Ciekawe

Narty dla średnio zaawansowanych – jakie wybrać?

Jeśli twoje narty nie spełniają już twoich oczekiwań, gdyż twoje umiejętności wzrosły i ze sprzętu dla początkujących chciałbyś przejść na sprzęt dla średnio zaawansowanych to powinieneś przyjrzeć się ofercie nart carvingowych, jednak nie wybierać jeszcze najbardziej taliowanych modeli. Trzeba właściwie oszacować swoje umiejętności, aby do nich dobrać właściwy sprzęt.

Narty Kraków – zalety nart carvingowych

Narty carvingowe to tzw. narty taliowane, które są stosunkowo krótkie i można na nich wykonywać dynamiczne skręty. W związku z tym przeznaczone są one dla osób, które przygodę z narciarstwem zaczęły już jakiś czas temu od nart typu allround, które również są taliowane ale w mniejszym stopniu i posiadają bardziej zaokrąglone czuby. Na nartach carvingowych można rozwijać większe prędkości i jednocześnie przy odpowiednich umiejętnościach mieć nad nimi pełną kontrolę. Dlatego mozolne ćwiczenia skrętów i koordynacji ruchowej na nartach allround zdają egzamin przy przejściu na bardziej wymagający sprzęt.

Narty Kraków – Czy dobierać kijki do nart carvingowych?

Wiele osób do takich nart nie dobiera kijków. Czy słusznie? Można powiedzieć, że posiadanie kijków może jeszcze zwiększyć naszą prędkość, gdyż aby się dodatkowo rozpędzić możemy się przy ich pomocy odpychać. Niemniej jednak, aby mogły zdać swój egzamin muszą być właściwie użytkowane. Niezbędna jest zatem prawidłowa postawa w czasie jazdy z kijkami, które nie mogą być nam balastem, który ciągniemy za sobą, a mają pomóc nam w ułożeniu aerodynamicznej sylwetki. Naukę jazdy z kijkami należy zacząć już na samym początku swojej przygody z narciarstwem, aby ewentualne błędy mógł na bieżąco skorygować instruktor. Oczywiście patrząc z perspektywy narciarza, któremu zdarza się zaliczyć upadek, to poszukiwanie i kompletowanie sprzętu trwa dłuższą chwilę. Jednak gdyby nie kijki innego narciarza trudniej byłoby się podnieść na nachylonym stoku. Z tego względu są ważną częścią narciarskiego ekwipunku.

Narty Kraków – kask podstawą bezpieczeństwa na stoku

Na stoku nieraz ruch jest większy niż na skrzyżowaniu w godzinach szczytu, a przecież nie mamy tu żadnych świateł, a sami nimi również nie dysponujemy, aby móc poinformować nadjeżdżającego narciarza o planowanym manewrze. Takie porównanie może się wydawać kuriozalne, jednak na stoku trzeba mieć oczy dookoła głowy, a i to nie raz nie wystarcza do uniknięcia kolizji. Dlatego niezbędnym na stoku sprzętem, w który obok nart, kijków i butów narciarskich trzeba zainwestować jest odpowiedni, certyfikowany kask, który dobrze amortyzuje wstrząsy w razie upadku czy też zderzenia zakończonego upadkiem. O kasku nie powinni zapominać również bardziej zaawansowani narciarze.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.agasport.com.pl/narty-cat-2