Dom i Wnętrze

Meble industrialne – po czym można je rozpoznać?

Coraz częściej w ofercie sklepów można spotkać meble industrialne. Ciekawa propozycja, która odnajduje się w wielu wnętrzach. Po czym można jednak rozpoznać, że ma się do czynienia z tego typu kompletami meblowymi? Oto kilka wskazówek, które mogą ułatwić rozpoznanie.

Proste meble industrialne

Ich główną cechą jest to, że są proste. Spoglądając na nie, nie ma szans na to, aby dostrzec w nich coś skomplikowanego. Minimalna prostota, która i tak ujmuje swoim wykonaniem. Aczkolwiek, tego rodzaju kompletów industrialnych nie można pomylić z nowoczesnym, chłodnym minimalizmem. To dwa, odmienne kierunki, które oznaczają zupełnie coś innego. Industrializm swoim wystrojem nawiązuje do surowych wnętrz fabrycznych, które kiedyś zostały opuszczone przez zakłady produkcyjne. Tak, w latach 60. i 70. takie wnętrza wykorzystywane były przez środowiska artystyczne w Stanach Zjednoczonych. Moda na takie wnętrza, meble inspirowane takimi pomieszczeniami, do dzisiaj cieszy się ogromną popularnością.

Co można kupić?

Jakie meble industrialne można zakupić w obecnych czasach? Praktycznie do każdego pomieszczenia. Poczynając od przedpokoju, po sypialnię. Przy tej okazji warto wspomnieć, że takie komplety, jak również pojedyncze sztuki łatwo można rozpoznać po materiałach, jakie zostają przy nich wykorzystane. W głównej mierze jest to drewno, beton, metal, szkło. Cztery, klasyczne materiały, które stały się świetną inspiracją dla branży meblarskiej, ciesząc się wielką popularnością wśród klientów.