Dom i Wnętrze

Mała, nowoczesna łazienka

Mała, nowoczesna łazienka charakteryzuje się …małością, czyli inaczej mówiąc małą przestrzenią jaką mamy do dyspozycji. Tak, marzymy o wielkich pokojach kąpielowych. Jednak z reguły nie mamy ich do dyspozycji. Jak więc urządzić małe pomieszczenie, aby przebywanie w nim okazało się dla nas przyjemnością?

Nowoczesna łazienka i potęga przestrzeni

Fakt, że do dyspozycji mamy mało miejsca nie będzie przeszkadzał nam w tym, aby pokazać potęgę tego pomieszczenia. Wystarczy tylko, że zastosujemy kilka sprytnych rozwiązań. Pierwszym z nich jest kolor. Skupmy się na jasnych, pastelowych odcieniach i dobrym oświetleniu. Jeżeli w naszej łazience jest okno to podkreślamy jego obecność poprzez zastosowanie ciekawego wykończenia. Do wyboru mamy żaluzje oraz rolety. Wybierając model, który ma zawisnąć w łazienkowym oknie pamiętajmy o tym, że muszą być one wykonane z materiałów odpornych na wilgoć. Ta uwaga tyczy się również mebli, które muszą być pokryte specjalnym lakierem wodoodpornym.

Meble do łazienki

Nowoczesna łazienka o małych rozmiarach  musi mieć dobrej jakości wyposażenie, gdzie nie będzie miejsca na zbyteczne rzeczy. Można zakupić gotowy zestaw meblowy, który pozwoli nawet na wykorzystanie narożników (szafki, półki narożnikowe). Oczywiście zestaw mebli powinien być wykonany również w kolorach jasnych (niekoniecznie takich samych jak ściany). Warto wybrać fronty lakierowane w których będzie pięknie odbijać się światło dzienne oraz sztuczne, potęgujące jeszcze bardziej wrażenie otaczającej nas przestrzeni.