Dom i Wnętrze

Jakie narty męskie kupić?

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się narty męskie. Coraz więcej osób decyduje się na zakup własnego sprzętu, ponieważ są dzięki temu całkowicie niezależni.

Wybór nart męskich

Należy jednak pamiętać, że wybór nart jest dużym wyzwaniem dla początkujących narciarzy. Przede wszystkim jest to kwestia indywidualna, ponieważ narty męskie powinny pasować do wagi oraz wzrostu narciarza. Koniec nart powinien sięgać do nosa lub brody. Żeby to sprawdzić, wystarczy po prostu narty ustawić przed sobą w pionowej pozycji. Osoby, które posiadają już jakieś doświadczenie mogą spróbować trochę dłuższych nart. Takie rozwiązanie sprawi, że szybko podszkolą technikę jazdy na stokach górskich.

Dłuższe czy krótsze narty?

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że osoby z większą wagą także powinny wybierać dłuższe narty. Trzeba jednak pamiętać, że kontrolowanie skrętów jest łatwiejsze przy krótkich nartach. Dlatego są one polecane osobom początkującym, które dopiero poznają stok. Jest to też rozwiązanie polecane młodszym dzieciom, które uczą się jeździć na oślej łączce. Prędkości jakie tam osiągają nie są duże, ale cały czas trzeba zachować ostrożność. W dłuższych nartach można osiągnąć znacznie większą prędkość, dlatego lepiej ich nie zakładać na pierwsze zjazdy. Należy pamiętać, żeby kupować narty jedynie u sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy cieszą się dobrą opinią.

Narty dla początkujących

Osoby całkowicie początkujące powinny wybierać szersze narty. Zapewniają one lepszą stabilność oraz przyczepność do podłoża. Szerokość w środkowej części narty powinna oscylować w granicach 70-85 mm. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że narty sztywne nie są dobre dla nowicjuszy. Na rynku dostępne są narty elastyczne, które mają piankowy rdzeń. Osoby z wyższą wagą mogą wypróbować narty sztywne, ponieważ narty elastyczne mogą nie wytrzymać ich ciężaru. Warto dodać, że wszystkie narty są obecnie taliowane. Oznacza to, że są węższe w swojej środkowej części. Dobrym pomysłem jest także wybranie się do sklepu stacjonarnego, żeby zobaczyć sprzęt narciarski na żywo. Modele nart z wyższym promieniem skrętu nadają się doskonale dla początkujących narciarzy. W takich nartach można przede wszystkim lepiej kontrolować jazdę oraz wykonywać płynne skręty. Zimowa jazda po śniegu to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Na uwagę zasługuje fakt, że taka aktywność fizyczna jest niezwykle korzystna dla organizmu. Najpierw jednak trzeba się wyposażyć w odpowiedni sprzęt.

Więcej informacji znajdziesz na stronie promocje na rowery marki GIant.