Ciekawe

Jak założyć sklep z używaną odzieżą?

Odzież jest asortymentem, który zawsze się będzie sprzedawał. Mimo tego, że w Polsce jest naprawdę sporo różnorodnych sklepów z używaną odzieżą, każdy kolejny na pewno znajdzie swoją klientelę, o ile będzie w nim sprzedawany dobry jakościowo, zadbany i modny towar. O czym trzeba pamiętać zakładając second hand?

Lokalizacja sklepu

Jedną z najważniejszych kwestii oprócz znalezienia odpowiedniego dostawcy odzieży używanej, jest wybór lokalu. Kluczową rolę odgrywa jego położenie. Najlepiej, jeżeli będzie on umiejscowiony tam, gdzie codziennie przechodzą setki osób. W innym wypadku klienci mogą po prostu mieć trudności z odnalezieniem sklepu i nie dowiedzą się, że on istnieje.

Warto szukać lokalu na przykład w ciągu handlowym, ale także na osiedlu, pomiędzy blokami. Tam można liczyć między innymi na stałą sąsiedzką klientelę. Z kolei trzeba unikać obiektów schowanych w podwórku lub takich, do których trzeba się dostać po schodach. To jest zdecydowanie mniej korzystna lokalizacja.

Dostawca odzieży używanej- najważniejszy współpracownik

Najbardziej istotnym partnerem biznesowym będzie stały, sprawdzony i terminowy dostawca odzieży używanej. Warto takie kontakty nawiązać jeszcze przed otwarciem sklepu. W tej kwestii nie można zdawać się na przypadek, ponieważ jeżeli dostawcy odzieży używanej będą niepewni lub będą dostarczać towar niskiej jakości, porwany czy poplamiony, second hand może szybko upaść.

Przed zdecydowaniem się na konkretnego dostawcę należy najlepiej na żywo zobaczyć asortyment, który on oferuje i to w większych ilościach niż tylko kilka sztuk odzieży. Oczywiście można nawiązać także relacje biznesowe przez internet, ale wtedy trzeba mieć pewność dobrego wyboru. Najlepiej skorzystać z rekomendacji innych posiadaczy takich sklepów.

A może sklep internetowy?

Internetowe second handy cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ można w nich zrobić zakupy bez wychodzenia z domu. Dla osoby prowadzącej sklep oznacza to mniejsze koszty ale też większe możliwości dotarcia do klientów z całej Polski.

Istnieje szereg opcji reklamy takiego sklepu za darmo lub w niewielkie cenie. Trzeba jedynie pamiętać, że klient będzie chciał obejrzeć wyraźne i szczegółowe zdjęcia produktu, zanim zdecyduje się go kupić.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Angora – dostawcą odzieży używanej