Dom i Wnętrze

Jak wybudować dom w niskim koszcie?

Wybudowanie domu wydaje się dzisiaj znacznie prostsze niż 20-30 lat temu – domu nie musimy wznosić własnymi siłami, gdyż zastępują nas w tym wyspecjalizowane firmy. Również kwestia finansowania jest nieco prostsza: nie musimy z miesiąca na miesiąc wykładać kolejnych sum na budowę, gdyż to rozciągnęło by inwestycję na wiele lat. Kwestie finansowania to jednak nie wszystko: jak żyć wygodniej i lepiej?

Domy drewniane – hit na polskim rynku mieszkaniowym

Znalezienie idealnego lokum dla siebie jeszcze nigdy nie było jednocześnie tak trudne i tak łatwe w jednym. Łatwe: gdyż ilość ofert mieszkań na rynku wtórnym i pierwotnym jest naprawdę duża, trudne: gdyż ceny wydają się być zdecydowanie za wysokie, a zainteresowanie lepszymi ofertami jest olbrzymie. W takiej sytuacji trudno o dobry kompromis. Szczególnie problem ten widać w dużych miastach takich jak Warszawa, Kraków, Poznań – tam mieszkańcy mają do wyboru drogie mieszkania w centrum czy tez niewiele tańsze mieszkania deweloperskie budowane na nowo tworzących się osiedlach bez infrastruktury.

Alternatywą dla poszukujących miejsca dla siebie są domy szkieletowe drewniane. Konstrukcja ta jest doskonale znana w Skandynawii, u nas podbija serca Polaków od wielu lat. Domy drewniane zaoferuje nam producent domów szkieletowych Mawit, który zajmie się wszystkim w sposób kompleksowy: zaproponuje nam nowoczesne projekty, doradzi, wykona wszelkie prace. Wraz z oddaniem domu w nasze ręce otrzymujemy również wszelkie atesty i zaświadczenia dotyczące materiałów oraz zastosowanych technologii.

Ile trwa budowa domu drewnianego szkieletowego? W zależności od tego w jakim stanie dom ma być oddany (stan surowy zamknięty, stan deweloperski) może to trwać od 2 do 8 miesięcy. Koszt budowy domu szacuje się na ok. 35% niższy niż w przypadku klasycznych domów murowanych.

ard.net Wysoki stolik do kuchni ncjapiekna.com.pl